ru ua

Вдова добровольця АТО розшукала дитину, яка написала лист її чоловікові

Вдова добровольця АТО розшукала дитину, яка написала лист її чоловікові Фото: Лист (unsplash.com/Аlvaro Serrano)

Лист незнайомого хлопчика підтримував бійця на передовій

Війна на Донбасі об'єднала абсолютно незнайомих людей: вдову військового медика і хлопчика, лист якого боєць носив при собі та обіцяв зберегти по смерті. Через рік після смерті чоловіка жінка знайшла в собі сили зустрітися з хлопцем і подякувати за зворушливі слова. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

12-річний житель Чорткова (Тернопільська область) Денис Обшарський написав лист три роки тому.

"Мені дуже приємно, що цей лист міг комусь допомогти, когось підтримати у важку хвилину", - зізнався хлопець.

Бабуся Дениса розповіла, що текст народився під враженням після смерті тренера, у якого займався хлопець.

"Цей лист він писав під великим враженням, коли він був на похоронах свого улюбленого тренера Романа Іляшенка, який загинув і є тепер героєм нашого міста Чортків. Тому дитина писала ці слова з великим хвилюванням", - розповіла Раїса Обшарська.

Всього Денис написав шість листів незнайомим воїнам. Однак тільки в цьому листі зізнався, що відчув на собі смертельне дихання війни через втрату близької людини.

"Цей лист про те, що він ще є в моєму серці та в душі", - пояснив хлопець.

Денис написав "дорогому солдатику", щоб той обов'язково повертався живим - і той повернувся.

Хірург з Тернополя Михайло Стасов у 2014-му добровільно пішов у військкомат і був мобілізований в медичну роту 128-го гірсько-піхотного батальйону, протягом року витягував з того світу поранених, вивозив з передової загиблих, оперував в бліндажах.

Зі своїм підрозділом Стасов пройшов всі гарячі точки, і з ним завжди був лист незнайомого хлопчика. Через півроку після демобілізації у віці 47 років Михайло помер від інфаркту.

При зустрічі дружина покійного бійця Ольга Стасова і 12-річний Денис Обшарський обнялися, плакали і дякували одне одного. Хлопчик приніс вдові квіти, а вона подарувала йому путівку в Угорщину, яку отримала за перемогу у міжнародному соціальному проекті "Книга добра". Вдова написала розповідь про свого чоловіка та їх кохання.

"Він повернувся, так як ти написав в листі, він повернувся додому живий, і він ще побув удома деякий час. І це був щасливий час для нього і для мене", - розповіла вона Денису.

Відео: Вдова військового розшукала маленького автора, який листом підтримав чоловіка на передовій (tsn.ua)

До речі, ікону, намальовану бійцем АТО, забрали для храму в Італії.