ua en ru

Весняний призов 2016: нововведення

Весняний призов 2016: нововведення Весняний призов в Україні відновився

У цій статті ми зібрали основні нововведення призову на строкову службу в 2016 році в Україні

Прес-секретар Міністерства оборони України Олексій Чернобай на брифінгу 5 квітня розповів про весняний призов 2016 та нововведення. Призов на строкову службу в 2016 році починається 5 травня і триватиме до 30 червня і має ряд кардинальних змін і нововведень.

Вікові категорії

У цьому році на весняний призов підуть чоловіки у віці від 20 до 27 років, які не звільнені або не втратили право на відстрочку від військової служби. На добровільній основі можуть піти служити громадяни від 18 до 20 років, їх спеціально закликати не будуть.

Терміни служби

Змінилися й строки служби весняного призову в 2016 році в Україні. Так, диференціювали час несення служби для призовників з вищою освітою – вони будуть служити один рік, а без вищої – півтора року.

Фінансування строковиків

"Згідно з постановою Кабміну призовникам виплатять матеріальну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2900 грн). Фінансування виділено бюджетом Міноборони", - заявив Чорнобай.

"Протягом 2016-го року зарплата військовослужбовців буде значно збільшено, це дозволить нам ефективніше виконувати завдання комплектації за рахунок контрактників. Зараз, приблизно, в армії близько 30% контрактників, але плануємо довести до 60-70%", – додав спікер Міноборони.

Реєстр військовозобов'язаних

Так само, в ході брифінгу 5 квітня, речник прес-служби Міноборони розповів про таке нововведення під час весняного призову в 2016 році як "Єдиний Реєстр військовозобов'язаних", на який планує витратити 7 мільйонів гривень, 3 з яких підуть на створення програмного забезпечення, а 4 на забезпечення захисту бази.

Верховна Рада законопроектом підтримала створення реєстру військовозобов'язаних. У ньому описана процедура внесення в базу даних військовозобов'язаних громадян від 18 до 60 років, а так само інформація про неповнолітніх потенційно підлягають призову. Таким чином, передбачається внести зміни до статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", що в підсумку призведе до повної звітності роботодавців, які приймають на роботу осіб призовного віку, та центральні органи виконавчо влади перед військкоматами.

Однак, якщо ВР у другому читанні не затвердить законопроект про реєстр, то він вступить в силу, але без повноважень в отриманні даних з Вузів, міграційної та фіскальної служб.

Служба в зоні АТО

В ході брифінгу Спікера про весняний призов він акцентував увагу на тому, що призвані в армію на строкову службу в 2016 році, не будуть проходити службу поблизу зони АТО.

Про контрактну службу

Так само, прес-секретар Генштабу Селезньов висвітлив програму контрактної служби в Україні. Так, станом на 2016 року, бюджет Міноборони зріс на 10 мільярдів, що дозволити підняти виплати контрактникам і спричинить за собою збільшення добровольців. Тим більше що з'явилася можливість пройти короткострокову контрактну службу – в 11 місяців.