ua en ru

Ветеранів АТО звуть підробляти "тітушками"

Ветеранів АТО звуть підробляти "тітушками" Ветеранів АТО звуть підробляти "тітушками" (Колаж РБК-Україна)

Влада часто маніпулює бійцями, які прийшли з війни

Все частіше організації ветеранів АТО стають прикриттям для рейдерських захоплень та інших сумнівних діянь, а влада створює "кишенькові" ветеранські організації для вирішення своїх проблем. Про це пише "Радіо Свобода".

Колишній боєць добровольчого формування Олександр Харковець розповів, що неодноразово стикався з ситуаціями, коли ветеранам пропонують взяти участь у вирішенні бізнес-конфліктів.

"Кожен, хто повертається - не знає, куди себе подіти. Кожному потрібно заробляти гроші. І я сам стикався з тим, що мені пропонували поїхати "тітушкою" і за добу заробити гроші. І це вибір кожного", - сказав він.

Під прикриттям псевдоАТОшних організацій колишніх учасників бойових дій, користуючись їх фінансовими проблемами або необізнаністю, залучають до сумнівних операцій, рейдерських захоплень.

"Причому, у багатьох випадках це робиться при обласних державних адміністраціях. Проходить деякий час, і їх використовують для віджиму бізнесу і взагалі в будь-яких неправомірних діях. Але це завжди прикривається благими намірами, що це нібито робиться по справедливості", - розповів голова Всеукраїнського об'єднання учасників АТО "Справедливість" Тарас Костанчук.

За його словами, спочатку подібні випадки були поодинокими, але зараз набувають системного, масовий характер. Якщо цьому не перешкодити, то звання захисника України може бути дискредитоване.

"Закликаю до свідомості своїх побратимів по всій Україні!" - сказав Костанчук і закликав протидіяти подібним проявам.

До речі, у Київ привезли тяжкопоранених АТОшників, яким потрібна термінова допомога.