ua en ru

У Вінниці встановлять перший в Україні пам'ятник Петлюрі

У Вінниці встановлять перший в Україні пам'ятник Петлюрі Фото: Симон Петлюра (wikipedia.org)

Скульптуру встановлять на подвір'ї обласного радіо

У Вінниці в День козацтва і захисника України відкриють перший пам'ятник Симону Петлюрі. Про це повідомляє вінницьке видання Vezha.

Як розповів скульптор Володимир Оврах, працювати над пам'ятником Петлюрі він почав на початку весни. Створював Петлюру він разом зі своїми двома синами, також скульпторами - Романом та Андрієм.

"Пам'ятник буде виготовлений в натуральну величину - там Симон Петлюра сидить на лавці. За основу художнього образу ми прийняли аналогічне фото. Радилися з цього приводу з істориком Олександром Федоришиним. Вирішили, що буде цікавим художнім поворотом "вставити" в руки Петлюрі мапу України, на яку він буде дивитися і бачити дві головних позначки - "Вінниця" - тимчасова столиця УНР, - і "Київ" - столиця України, який тимчасово був захоплений більшовиками в ході історичних подій. А встановити його плануємо на території двору будівлі обласного радіо. Це логічно, адже, як мені розповіли, в цьому будинку знаходився Будинок канцелярії Симона Петлюри в 1920 році, - розповів Оврах.

До речі, у Кам'янському вимагають демонтувати пам'ятник Брежнєву.