ua ru

Вінницького "кіборга" засудили на три роки за український прапор

Вінницького "кіборга" засудили на три роки за український прапор Фото: Прапор України

Чоловіка звинуватили в крадіжці державного прапора і дали йому максимальне покарання за проступок

У Вінницькій області засудили на три роки двічі пораненого захисника ДАП Миколи Лаврика за крадіжку державного прапора, передає ТСН.

За словами обвинувачуваного, він не міг дивитися, як на зігнутій трубі на в'їзді в село Бандишивку висить брудний і зрозумілий прапор, немов нікому не потрібна ганчірка.

"Якось всередині все перевернулося, коли побачив. Я його і забрав. Прапор України не має в такому стані перебувати. Якщо він старий, брудний – значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе", - розповів він.

Як повідомили в поліції, на наступний день в сільський голова заявив про крадіжку і надав довідку про те, що державний прапор, вартістю 300 грн, перебував на балансі. АТОшника засудили до трьох років в'язниці.

"Закупили такий же прапор, який коштує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам: якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. То вони вирішили оцінити в 300 гривень", - сказав адвокат Олександр Гардецький.

Коли Микола Лаврик почув свій вирок, він звернувся до послуг юриста, який з'ясував, що прапор не знаходиться на балансі сільради.

"Виходить, обдурив. Зараз проведемо перевірку спільно з прокуратурою і дамо принципову оцінку діям чиновника", - заявив керівник місцевої поліції Валерій Жучковський.

Сільський голова запевняє, що заяву в поліцію не писав, а доповів все в усній формі по телефону.

Тепер перевірять роботу поліції і прокуратури. Ті, хто винні за неперевірену інформацію, будуть покарані.

"Якщо буде вина, крім того, посадових осіб поліції і прокуратури, ми їх покараємо. Ніхто це залишати так не буде", - переконує керівник Могилів-Подільської місцевої прокуратури Олег Путря.

Апеляційний суд скасував вирок і повернув справу на повторний розгляд.

Раніше в окупованому Донецьку вночі з'явився прапор України.