ua en ru

Водяний горіх може знищити всі рибні запаси в Дніпрі

Водяний горіх може знищити всі рибні запаси в Дніпрі Фото: Річковій рибі загрожує водяний горіх (pixabay.com/andyballard)

Червонокнижна рослина заполонила мілководдя

На Дніпрі утворилися цілі поля водяного горіха, що загрожує знищення запасів риб, оскільки вона не може розмножуватися. Про це повідомляє ТСН.

Чиновники з Мінприроди не можуть домовитися з вченими, щоб вилучити рослину, яка занесена в Червону книгу України. Щоб рослину виключити зі списку рідкісних і охоронюваних, необхідні наукові дослідження виду. Про це чиновники просять вже не перший рік, але в Інституті ботаніки відповідають, що до них ніхто не звертався.


Відео: В Дніпрі може зникнути риба через водяного горіха (tsn.ua)

Вчені проти того, щоб водяний горіх виключити з Червоної книги. Адже серед дев'яти його видів сім - дійсно рідкісні. Але всі вони записані як один. Дніпро ж обростає двома нерідкими видами. Комісія начебто б дозволила їх прибрати з книги, але в міністерстві чують про рішення вперше.

Поки вирішується питання, екологи б'ють на сполох. Щорічно тільки з Київського водосховища країна недоотримує 400 тонн риби, тому як водяним горіхом заросло вже 5% поверхні водойми.

Нагадаємо, що жуки-короїди знищують ліси України.