ru ua

Волонтер розповіла, як влада знущалася з покаліченого бійця АТО

Волонтер розповіла, як влада знущалася з покаліченого бійця АТО Фото: Бійця АТО відправили додому в плацкартному вагоні (ru.golos.ua)

Після відмови влади виділяти кошти на дорогу для покаліченого бійця, волонтери придбали квитки за свій рахунок, проте незабаром все знову пішло не так

Покаліченому бійцеві АТО, який втратив на фронті обидві ноги і руку, Миіністерство оборони відмовилося виділити кошти на комфортну дорогу додому. Воїна посадили в плацкартний вагон і не відправили на обіцяну реабілітацію. Подробиці інциденту розповіла волонтер Олена Сотнічек в коментарі "Обозревателю".

"Це неоднозначна ситуація. Вони повинні були відправити його на реабілітацію ще 25 серпня. Все було готове. Як казав лікар, це повинен був бути "Хмільник". Тому що мені говорили, що операція буде через два-три тижні. Тому, вирішили відправити його на реабілітацію. Всі були спокійні, але як тільки справа дійшла до оформлення документів, з'ясувалося, що його відправляють додому на цей час", - розповіла Сотнічек.

Також Олена прокоментувала той факт, що бійця посадили в плацкартний вагон.

"За законом виходить, що їх дійсно повинні відправляти потягом. Але згідно із законом України, якщо є така ампутація, то потерпілого повинні відправляти в окремому купе і виділяти двох супроводжуючих і лікаря. Як кажуть волонтери, з військово-медичної доктрини, в крайньому випадку, повинні надавати реанімобіль, що буває у нас вкрай рідко. Тільки при дуже важких станах. Але у міністерстві кажуть, що грошей немає, і тому не виділяються кошти навіть на потяг", - повідомила волонер.

Волонтери, незважаючи на небажання влади виділити гроші покалеченному воїну, за свої гроші купили йому квиток додому, але і тут все знову змінилося.

"Вони вже були готові їхати. Я знову піднімаю це питання через волонтерів і міністерство. Знову лікарі кажуть, що ніхто нікуди не їде. Сестра здає квитки, а його знову залишають в госпіталі ще на два тижні. І знову через два тижні нібито повинна бути операція на очах. Квитки в купе купуються тільки для офіцерського складу, а бійців відправляють просто в плацкартах і загальних вагонах", - підсумувала Сотнічек.

Як раніше повідомляв Styler, в Одесі бійця АТО без ніг і руки посадили в плацкартний вагон.