ua en ru

Питання самоповаги: аеропорти в Україні позбавляються російської мови

Питання самоповаги: аеропорти в Україні позбавляються російської мови Фото: Розклад прибуття і вильоту літаків (youtube.com)

Співробітники аеропортів повинні спілкуватися з пасажирами тільки на двох мовах

Міністерство інфраструктури України зобов'язало аеропорти країни до грудня перейти до використання тільки української та англійської мови, ліквідувавши російськомовні табло та покажчики. Про це заявив міністр Володимир Омелян, повідомляє прес-служба міністерства.

"Ніякої російської мови не повинно бути. Це не тільки питання вживання державної мови – це питання самоповаги, в першу чергу. Так само і співробітники аеропортів при спілкуванні з пасажирами повинні використовувати українську або англійську мови", - підкреслив міністр.

За його словами, зміни торкнуться як інформації на електронних табло, вивісках, покажчиках і т. д., так і тієї, що транслюється через гучномовці. Більше того, повинні будуть змінити свої назви термінали, склади і кафе, в яких присутній "радянський слід".

З аналогічним проханням міністр має намір звернутися до іноземних авіаперевізників в Україні.

До речі, напередодні в головному аеропорту країни "Бориспіль" були затримані контрабандисти з незвичайним вантажем, що прямували в Емірати.