ua en ru

"Можлива гроза": синоптики попередили про зміну погоди

"Можлива гроза": синоптики попередили про зміну погоди Фото: Гроза (facebook.com/ellina.lebedeva)

У двох регіонах України можливі грози

Синоптики повідомили про погіршення погодних умов. У неділю, 29 квітня, в деяких регіонах можливі грози і незначне зниження температури.

Зокрема, синоптики прогнозують опади у західних і північних областях України. Уночі, можливо, пройде гроза. На решті території країни без опадів, але підвищиться атмосферний тиск. Метеочутливі люди можуть відчувати головний біль і сонливість.

"Можлива гроза": синоптики попередили про зміну погоди

Фото: Гроза (facebook.com/itermei)

Температура вночі у Західних областях буде +9 +14 градусів, на сході опуститься до +5 +8 градусів. На решті території країни нічна температура коливатиметься в межах від + 8 до +11 градусів.

Денна температура по всій території України буде +24 +29 градусів. На узбережжі морів та в Карпатах буде прохолодніше, +18 +23 градуси.

На півдні України ввечері можливе зниження температури повітря до +20 +22 градуси.

Вітер помірний, зі змінними напрямками, не більше 3-8 м/с.

29 квітня відзначається день пам'яті святих мучениць Ірини, Агапії і Хіоніі.

За давніми народними переказами, день святої Ірини називають днем "разрий берега", так як з-за весняних стоків води стаються зсуви і обриви річкових берегів. Весняна порожниста вода підмиває береги річок.

Також 29 квітня називають Ірина Розсадниця, оскільки в цей день прийнято висівати капусту на розсаду.

Одна з прикмет у цей день стосується невеликих заморозків на грунті. У народі говорили: "Якщо ярки заграють і знову замерзнуть – чекай перешкоди на врожай". Якщо в цей день знову підмерзав грунт, то у майбутньому очікували не дуже хороший урожай.

До речі, синоптики повідомили, де в Україні буде "найгарячіше".

В останню неділю квітня найтепліше буде у західних областях країни. Там денна температура очікується на рівні 25-27 градусів за Цельсієм. Місцями – в Івано-Франківську і Закарпатську області – до 28 вище нуля. При цьому вночі вона різко впаде до 8-10 градусів.

Рекомендуємо подивитись: Десь за кордоном відпочити на травневі свята

Відео: video.rbc.ua