ru ua

"Повертатися не хочу": російський курсант попросив політичного притулку в Україні

"Повертатися не хочу": російський курсант попросив політичного притулку в Україні Курсант (скріншот youtube.com/Державна прикордонна служба України)

Він каже, що більше не хоче жити в РФ

Військовослужбовець ФСБ Росії попросив політичного притулку в Україні. Про це повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України.

У пропускний пункт "Гоптівка" з російської сторони прибув курсант Голіцинського прикордонного інституту ФСБ училища 1997 року народження і попросив визнати його політичним біженцем.

"В ході подальшого спілкування виявили, що Сергій Удовиченко є етнічним українцем, добре знає українську мову і за своїми політичними поглядами засуджує чинну владу в Росії", - наголошується в повідомленні.

"Я ретельно приховував від керівництва свого інституту факт, що я займався діяльністю проти російської влади, брав участь в деяких мітингах і акціях", - говорить курсант українською мовою в опублікованному відео.

Відео: Курсант попросив політичного притулку (youtube.com/Державна прикордонна служба України)

За словами військовослужбовця, він вирішив перейти кордон кілька місяців тому.

"Я вирішив, що це єдиний вихід, бо через мою діяльність я став помічати, що мої сторінки блокуються і мав підстави вважати, що за мною є якийсь переслідування з боку російських спецслужб", - розповів Сергій.

"Повертатися до Росії не хочу і не збираюся", - говорить він.

Прикордонники передали документи на вимогу Сергія в міграційну службу.

Раніше обморожений біженець з РФ попросив в Україні притулку.

Хайп-таксі #12: "З чого потрібно почати змінювати країну" (відео: РБК-Україна)