ua en ru

Лікарі розповіли про стан здоров'я звільнених з полону українців

Лікарі розповіли про стан здоров'я звільнених з полону українців Фото: Обмін полоненими (РБК-Україна)

Медики назвали основні проблеми зі здоров'ям

Після приїзду в Київ колишніх полонених доставили до медзакладів: військових - в центральний госпіталь, цивільних - в лікарню Держуправління справами і в лікарню у Феофанії. Про це повідомляє ТСН.

У військовому госпіталі перебувають 24 бійця, їх стан, за словами лікаря-терапевта Сергія Прокопчука, задовільний.

"18 військових були госпіталізовані до терапевтичного відділення, 6 – у хірургічне. Стан їх задовільний. Вони проходять повне обстеження. Проблеми, які виявляються зараз найчастіше – це стан після полону, перенесеного стресу, невротичні стани. Проблеми, пов'язані зі стоматологією. У більшості внаслідок поганого харчування, на жаль, відсутні зуби. У деяких почалися хронічні захворювання і загострення хронічних хвороб. Невідкладного лікування ніхто з них, наразі, не потребує", - розповів лікар.

В госпіталі пообіцяли за два дні провести обстеження і відпустити військових, які побажають, святкувати Новий рік вдома.

Відео: Лікарі розповіли про стан здоров'я звільнених полонених (YouTube / ТСН)

У лікарнях, куди привезли цивільних, перебувають 40 осіб. Їм належить пройти повну медичну і психологічну реабілітацію.

У середу, 27 грудня, відбувся масштабний обмін полоненими між Україною і бойовиками окупаційних сил на Донбасі. В результаті були звільнені 74 українських заручника, одна жінка побажала залишитися в "ДНР". Вона зазначила, що підтримує проукраїнську позицію, але сім'я в Донецьку, тому залишається.

Україна передала на окуповані території 233 людини. Повертатися на окуповані території відмовилися 65 осіб.

До речі, з полону повернувся боєць, якого не було в списках на обмін.