ua en ru

Під час обміну полоненими мер-сепаратист відмовився від "руського міра"

Під час обміну полоненими мер-сепаратист відмовився від "руського міра" Фото: Володимир Слєпцов (Скріншот)

Колишній мер Торецка залишився в Україні

Колишній мер Торецька Володимир Слєпцов під час обміну полоненими відмовився повертатися в "ДНР", повідомляє ТСН.

Повідомляється, що під час обміну полоненими мер-сепаратист сховався в автобусі українських журналістів і разом з ними повертався. Своє подальше покарання він відбуватиме в Україні.

Нагадаємо, Слепцова звинувачують в участі у сепаратистських діях у квітні 2014 року, коли він виносив на засідання сесії міської ради питання про незаконне референдумі. Підозру екс-чиновнику вручили в серпні 2016 року, йому інкримінують посягання на територіальну цілісність України і участі в терористичній організації. У грудні 2017 року Слепцову скасували запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, що було потрібно для обміну.

Нагадаємо, в середу, 27 грудня відбувся обмін полоненими між Україною і так званими республіками на Донбасі. У підсумку 74 українця стали вільними.

Журналіст Денис Казанський додав, що у зворотному напрямку спочатку повинні були виїхати 306 осіб, а виїхало всього 237. Інші були звільнені українською стороною, але відмовилися їхати в ОРДЛО і вирішили залишитися на території "карателів" і "фашистів".

До речі, українці повинні навчитися зустрічати полонених і військових з фронту. Таку думку висловив військовий психолог, голова ГО "Побратими" Артем Денисов.

"Я переконаний, що сто відсотків люди повинні розуміти і вчитися, як зустрічати таких людей, які повертаються додому з війни, з полону...щоб їм було комфортніше", - наголосив психолог.

За його словами, просто обійняти і подарувати квіти для таких людей може бути не зовсім комфортна ситуація.