ua en ru

"Завжди був привітним": жителі Тернопільської області розповіли про трагічну долю загиблого на Донбасі бійця

"Завжди був привітним": жителі Тернопільської області розповіли про трагічну долю загиблого на Донбасі бійця Фото: pixabay.com/pixel2013

У воїна лишилася дочка

У зоні бойових дій на Донбасі 15 травня загинув уродженець села Литвинів Підгаєцького району Тернопільської області, старший солдат 14-ї окремої механізованої бригади 32-річний Іван Кураш. Місцеві жителі розповіли, про трагічну долю родини воїна. Ще в дитинстві він втратив матір, а згодом – батька та рідного брата, передає gazeta1.com.

Першим про загибель бійця повідомив місцевий житель Юрій Пухайло.

"15 травня вночі під час виконання бойового завдання від кулі снайпера загинув військовий, наш земляк із села Литвинова Іван Кураш. Куля потрапила в ліву легеню, боєць помер у шпиталі міста Гірське. Вічна пам’ять Герою. Смерть ворогам", – сказав він.

Інформацію підтвердила працівник Тернопільського обласного військкомату Олена Величанська.

Іван Кураш народився 26 червня 1985 року в Литвинові. Закінчив дев'ять класів Литвинівської школи. Вступив до підгаєцького ПТУ №24, де провчився півтора року на спеціальності муляр-штукатур.

"Завжди був привітним": жителі Тернопільської області розповіли про трагічну долю загиблого на Донбасі бійця

Фото: Іван Кураш (facebook.com/backandalive)

"Іван завжди був привітним до всіх, доброзичливим, не відмовляв у допомозі. Навколо його рідного села багато ставків, це дуже мальовничий край Тернопільської області, тому чоловік дуже полюбляв риболовлю. Був на заробітках – їздив із бригадою на будівництва", – розповів волонтер Ян Осока.

Іван Кураш жив сам.

"Мати Івана померла у 32 роки, коли той навчався у сьомому класі, батько – два роки тому. Його єдиний брат трагічно загинув у Калуші. Втопився, коли рятував двох дітей, які потопали у ставку. Дітей врятував, проте сам вибратися вже не зміг. Була сім’я – і немає сім’ї", – розповів заступник Підгаєцької районної ради Петро Калиняк.

У Івана Кураша є донька, яка вчиться у шостому класі. Після розлучення батьків дівчинка живе з матір’ю та вітчимом.

Весною 2004 року Іван був призваний на строкову службу, яку проходив у 6-му навчальному артилерійському полку, розташованому у селі Дівички Київської області.

Івана Кураша було призвано на війну під час п’ятої хвилі мобілізації. Воїн проходив службу в Львівському прикордонному загоні.

27 грудня 2017 року Кураш підписав контракт із ЗСУ. У лютому 2018 року боєць втретє відправився на фронт. Був старшим солдатом, старшим стрільцем 14-ї окремої механізованої бригади.

Захисник України загинув 15 травня о 22:25 під час обстрілу спостережного поста в районі села Катеринівка Луганської області. Воїн отримав смертельне поранення у легеню та помер у шпиталі прифронтового міста Гірське.

"Завжди був привітним": жителі Тернопільської області розповіли про трагічну долю загиблого на Донбасі бійця

Фото: gazeta1.com

У зв’язку з загибеллю Івана Кураша 17-19 травня у Підгаєцькому районі оголосили Днями жалоби. Героя поховали 19 травня у рідному Литвинові.

Раніше волонтер розповіла про життя загиблого бійця ЗСУ.

У квітні Україна втратила 11 захисників (відео: РБК-Україна)