Через спалахи ботулізму в Україні з торгових точок вилучили 637 кг риби

Через спалахи ботулізму в Україні з торгових точок вилучили 637 кг риби
Фото: В'ялена риба (pixabay.com/kaigraphick)

Названі причини, через які в'ялена риба стала небезпечною для споживання

У Держпродспоживслужбі запевнили, що проводять розслідування по кожному випадку захворювання на ботулізм, щоб встановити походження харчових продуктів, які викликали інфекцію. Потім проводяться заходи по недопущенню до реалізації в'яленої риби конкретних операторів ринку, вилучаються харчові продукти, які є небезпечними для споживання. Станом на 21 червня вилучено 637 кг риби. Про це повідомили в прес-службі Держпродспоживслужби, передає "112.ua".

Повідомляється, що якщо виявлені порушення, які можуть загрожувати життю та здоров'ю людини, а також у разі смерті територіальні органи Держпродспоживслужби передають матеріали в прокуратуру, а правоохоронні органи порушують кримінальні справи.

Основна причина загострення ситуації із захворюванням на ботулізм, згідно з повідомленням, криється в недотриманні технології виробництва та умов зберігання й реалізації продукції.

Наголошується, що, зокрема, виробники документально не фіксують концентрацію сольового розчину та способу засолу риби, не вказують строки соління риби і температурний режим.

Також неможливо проконтролювати температурні режими повітря в приміщеннях або камері, де проходить в'ялення риби, спостерігається незадовільний санітарно-технічний та санітарно-гігієнічний стан виробництва, відсутній відомчий лабораторний контроль. Згідно з даними Держпродспоживслужби, часто відсутні експлуатаційні дозволи або виявляється, що оператори ринку не реєструють свої потужності, як це вимагається відповідно до нормативно-правової бази.

"Транспортування здійснюється машинами, які не обладнані належним чином для перевезення такого виду продукції. При реалізації відбувається порушення температурних режимів або товарного сусідства", - повідомили в Держпродспоживслужби.

Раніше повідомлялося, що ще один українець помер від ботулізму.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся