"Чекістсько-провокаційні атаки": В'ятрович висловився щодо обстрілу консульства Польщі в Луцьку

Середа 29 березня 2017 10:28
В'ятрович висловився щодо обстрілу консульства Польщі в Луцьку
Фото: Генеральне консульство Польщі в Луцьку після обстрілу

Глава інституту нацпам'яті заявив, що зловмисники цілилися в польсько-українські відносини

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович висловився з приводу обстрілу генерального консульства Польщі в Луцьку. На його думку, провокації з метою дестабілізації польсько-українських відносин вийшли на новий рівень. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Те, що сталося вночі у Луцьку, свідчить, що провокації виходять на новий, ще більш небезпечний рівень. Цілили не тільки в будинок польського консульства, а в польсько-українські відносини. Причому знову з використанням історії: "напад", "Волинь", "польський" - слова, які зараз почують в новинах наші західні сусіди, повинні налякати не менш самого факту обстрілу", - зазначив він.

В'ятрович підкреслив, що кожен, хто орієнтується у відносинах між Варшавою та Києвом, може підтвердити, що українці ставляться до поляків дуже дружелюбно.

"Використання ворогом інформаційних рамок війни, яка відбулася більше 70 років тому, в нинішній війні - відомий почерк. Згадаймо хоча б Одесу травня 2014 року. Незважаючи на зростаючу кількість провокацій, закликаю громадськість до виваженості оцінок на основі реальної ситуації, а не моделюванні подій ворогом. А правоохоронні органи повинні побачити ситуацію не в розрізі окремих випадків, а як системні спроби дестабілізувати відносини із західним сусідом і сприйняття України на Заході", - написав глава Інституту нацпам'яті.

"Буду сподіватися також на розуміння ситуації з боку польського суспільства: Україна веде війну і різні фронти. У тому числі чекістсько-провокаційні атаки на нас", - відзначив В'ятрович.

Нагадаємо, у Луцьку вночі обстріляли будівлю Генерального консульства Польщі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся