"Визначний вчений і патріот": помер відомий український мовознавець

"Визначний вчений і патріот": помер відомий український мовознавець
Фото: Василь Німчук (wikimedia.orgAmakuha)

Вчений був автором українського правопису 1999 року

26 листопада помер відомий український мовознавець, академік, член-кореспондент НАН України, розробник проекту українського правопису 1999 року Василь Німчук. Про це повідомив поет Василь Кузан на своїй сторінці у Facebook

"Надійшла сумна новина із мого рідного села Довге, що на Закарпатті. Перестало битися серце Великої Людини, шляхетного чоловіка, визначного вченого, патріота рідного краю і великої Батьківщини, мого друга, академіка Василя Васильовича Німчука", - написав Кузан.

"Визначний вчений і патріот": помер відомий український мовознавець

Скріншот поста (facebook.com/kuzanv)

Василю Німчуку було 84 роки. Він вивчав давньоруську і старослов'янську мови, історію, діалекти і ономастику української мови, історію української літературної мови, історію української лінгвістики.

"Василь Німчук виховав десятки учнів, які захистили кандидатські і докторські дисертації, дослідив та підготував до друку безліч важливих документів, що стосуються історичності та цілісності нації з точки зору мови. Він уводив у загальнонаціональний вжиток рідні йому закарпатські слова, яскраві та забуті слова інших діалектів", - зазначив поет. 

Німчук був членом редколегії і одним із авторів енциклопедії "Українська мова, засновником та головним редактором наукового журналу "Українська мова". А з 1998 по 2008 рік був директором Інституту української мови Національної академії наук України. 

"Його внесок у науку важко переоцінити. Його тверда українська позиція базувалася на знанні історії, а не на лозунгах. Він був одним із стовпів, на яких трималося небо нації. Він був простим, скромним, надзвичайно щирим і щедрим, відкритим і безмежно добрим чоловіком", - пише Кузан.

Прощання з Німчуком відбудеться 27 листопада в Свято-Іллінському храмі села Довгого Закарпатської області.

Нагадаємо, що у Львові 20 листопада помер талановитий молодий український письменник Олександр Семенов.

На страшний недуг хлопець захворів за кілька тижнів до свого весілля. Хвороба починалася як грип, однак з часом Олександр почував себе все гірше. Лікарі діагностували у хлопця лейкемію - рак крові. 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся