ru ua

Вибухи під Вінницею: Волонтери організували допомогу місцевим жителям та рятували собак

Вибухи під Вінницею: Волонтери організували допомогу місцевим жителям та рятували собак Фото: Вибух у Калинівці (Кравченко Андрій/POOL/УНІАН)

Жителям Вінницької області через годину після вибуху пропонували житло, речі та їжу

У Вінницькій області у зв'язку з вибухами, що сталися на складі боєприпасів в Калинівці, волонтери через соцмережі організували віртуальні штаби з надання допомоги, де постраждалим пропонують їжу, житло та одяг. Більше того, ризикуючи життям, вони рятують людей з селищ навколо складів, повідомляє ТСН.

У темряві з кишеньковими ліхтарями волонтери шукали тих, хто потребує допомоги людей у селах. Більшість жителів ховалися від вибухів у підвалах. Під час евакуації наспіх люди брали лише найнеобхідніше, а документи пакували в шкільні ранці.

Всього через годину після початку вибухів люди почали організовувати допомогу через соцмережі та відправлятися за тими, кого забули під час офіційної евакуації. Родичі повідомляють волонтерам про людей, які залишилися під канонадою, а ті розшукують їх та вивозять.

Однак, за даними ТСН, не всі наважуються залишати домівки, бо бояться мародерів. Пошуки загублених тривали всю ніч і вранці.

Варто відзначити, що заради порятунку людей волонтерам доводилося прориватися через блок-пости правоохоронців.

Відео: Волонтери організували допомогу через соцмережі (YouTube/ТСН)

Волонтер Данило Яковлєв більше доби провів на ногах. В Сальник приїхав за 62-річною Катериною Вікторівною.

"Внучка дзвонила півгодини тому, ми відразу виїхали. До цього ми купу інших рятували, навіть собак", - розповів волонтер.

У Павлівці забули жінку, яка не може самостійно пересуватися. Всю ніч вона провела одна в безлюдному селі. Вранці змогла зателефонувати до онуки і повідомити, що жива. За нею відразу приїхав зять.

Варто відзначити, що Сальник знаходиться всього за кілька кілометрів від епіцентру пожежі. Волонтери забрали жінку, у якої хворе серце, і відразу повезли в лікарню. Потім, не дивлячись на вибухи, вони повернулися назад до інших самотніх літніх людей, які вже майже добу ховаються від канонади.

До речі, евакуйовані жителі Калинівки розповіли, що пережили.