ua ru

"Взвод не в повному складі": український снайпер АТО розповів про проблеми з новачками

"Взвод не в повному складі": український снайпер АТО розповів про проблеми з новачками Фото: Снайпер (azov.press)

За його словами, є дуже багато критеріїв, щоб стати снайпером

Один з кращих українських снайперів в зоні АТО, який в цілях безпеки попросив не називати своїх імені, розповів, з якими проблемами зіткнувся, коли шукав бійців у свій взвод. Про це він повідомив в інтерв'ю "Апострофу".

"Зараз у мене взвод досі не в повному складі. І я кожен день працюю на те, щоб знайти нових людей. Благо, зброєю мій взвод майже забезпечений. Як і боєприпасами під це зброя, одягом та спорядженням. Що ми купили самі, з чим-то нам допомагають. Щось я вигадую", - говорить снайпер.

За його словами, досить багато моментів по спорядженню бійці вигадують самі і роблять самі.

"Ми зараз щосили працюємо на те, щоб ця перемога була здобута. Коли вона станеться – інше питання. Але ми на це працюємо, ми на це заточені. У мене є у взводі хлопці, які підписали контракт, грубо кажучи, назавжди. Тому що вирішили, що армія – це їх життя", - додав він.

Снайпер розповів, що відразу бачить потенційно хорошого снайпера і намагається зачепитися за нього.

"Ти бачиш людину, яка, як тобі здається, може стати хорошим снайпером – і намагаєшся за нього зачепитися. Хоча у мене бували і помилки. Наприклад, був чоловік, на якого я мав великі види – а в результаті довелося з тріском вигнати його з взводу, тому що він виявився р*внюком. Або був ще один дуже перспективний боєць, але після першого ж серйозного бою він розклеївся, і стало зрозуміло, що він вже не буде снайпером", - каже боєць.

За його словами, є дуже багато критеріїв, щоб стати снайпером.

"Перший: "хочу" - "можу". Якщо чоловік прийшов і сказав "я хочу", звичайно ж, я його беру. Але я всім завжди кажу: "Хлопці, те, що я взяв вас у підрозділ, ще нічого не значить. Ви прийшли на випробувальний термін. І він буде тривати все ваше життя в цьому взводі. І якщо я раптом вирішу, що ви тут не годитеся, то ви будете переведені куди завгодно, тобто вигнані з взводу, тільки тому, що я за тобою спостерігав і по праву командира вирішив, що взводу без тебе буде краще, безпечніше, спокійніше". Пам'ятаю, я так от вигнав із взводу однієї людини, і мені його мама писала розгромні листа: "Як?! Ви не маєте права!" На що я їй відповів: "Це мій взвод, мені з цими людьми воювати, і я порахував, що ця людина в цей взвод не підходить", - поділився снайпер.

Нагадаємо, що снайпер з АТО розповів про головні якості бійців.