ua en ru

Взяв з Facebook картинку - плати: українців лякають новим законом

Взяв з Facebook картинку - плати: українців лякають новим законом Колаж РБК-Україна

Власний контент і відеоролики буде приносити гроші своїм авторам

У ЄС вирішили провести реформу авторського права і узаконити винагороду, які повинні отримувати ЗМІ, якщо їхні матеріали повторно використовують агрегатори або соціальні мережі. Про це пише DW.

Згідно нової реформи європейські видавці зможуть отримати більше переваг перед такими великих інтернет-агрегаторами як Google. Винагороду повинні будуть отримувати ті ЗМІ, чиї матеріали будуть повторно використані в соціальних мережах. А також власники прав або творці контенту, якщо їх продукти або відеоролики поширюються через онлайн-платформи, наприклад, через YouTube.

У середу, 13 лютого представники ЄС, Єврокомісії та Європарламенту досягли угоди щодо реформи авторського права. Однак дебати на цю тему не вщухають.

Так, європарламентар від німецького Християнського союзу Аксель Фосс схвалив реформу і вважає, що це дасть можливість освоювати нові бізнес-моделі цифрового століття.

"Захист цифрового авторського права покладе кінець епохи Дикого Заходу в Інтернеті. Тепер ми зможемо відповідати новій реальності і бізнес-моделям цифрового століття", - зазначив Фосс.

Депутат Європарламенту від "Піратської партії" Юлія Реда не згодна з Фоссом і вважає, що це несе небезпеку для звичайних інтернет-користувачів.

"Ця угода являє собою небезпеку для дрібних видавництв, авторів і в тій же мірі для інтернет-користувачів", - сказала Реда.

Модернізація законів про авторське право в Євросоюзі ведеться з 2016 року і кожного разу спроби що-небудь змінити закінчуються запеклими дискусіями.

Великі компанії, Google і Wikipedia були категорично проти деяких норм реформи. У липні законопроект було відхилено, так як був підданий жорстокій критиці з боку багатьох фахівців.

Для того, щоб реформа про авторське право в інтернеті була прийнята, вона повинна бути схвалена усіма країнами-членами Європейського Союзу і Європарламентом.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google змінить систему пошуку картинок для захисту авторських прав.

А також розповідали про те, що депутати Європарламенту відмовилися посилювати норми авторського права для інтернету.