ua en ru

"Я знову буду героєм": Савченко розповіла про своє місце в українській політиці

"Я знову буду героєм": Савченко розповіла про своє місце в українській політиці Фото: Надія Савченко (РБК-Україна)

Нардеп порівняла себе з Гераклом

Депутат Верховної Ради України Надія Савченко розповіла про своє місце в українській політиці. Вона заявила, що знову стане героєм. Про це політик повідомила в інтерв'ю "Новій газеті".

Депутат заявила, що їй "абсолютно байдужа ситуація", в якій за рік вона з героя стала абсолютним антигероєм України.

"Я, ще перебуваючи у в'язниці, написала книгу, де я написала передбачення собі, що зі мною буде. І я прекрасно знала, що я вийду героєм, а на другий день буду вже знищена. Перші мої слова, які я сказала: "Ви зараз даруєте мені квіти, а завтра будете кидати каміння". Ви думаєте, я не розуміла? Коли ви говорите, що це неправда, значить, ви так і не зрозуміли мене. Знаєте, чому? Тому що я знаю, що завтра мені знову будуть дарувати квіти", – запевнила Савченко.

"За що? Я знову буду героєм. Я вірю в те, що роблю все правильно. Якщо б я там (у в'язниці - ред.) померла, то була б героєм вічним і завтра була б просто тихо забута. Геракл здійснив 12 подвигів поспіль для того, щоб бути постійно героєм", – підкреслила політик.

"По-перше, герой – це людина, яка зазвичай є білою вороною. Герой – це той, хто завжди все робить не так, як інші. Не треба було чекати від мене, що, коли мене назвуть Героєм України, я, отримуючи цю зірку, стану іншою людиною. Мені завжди було набагато простіше говорити правду, хоча це дивно для багатьох. Я могла б стати ще одним Афанасьєвим або Жемчуговим, які вийшли з полону, пройшли дуже важкий шлях, теж отримали Героя, але почали підтримувати офіційну владу України. Чого вони досягли? Нічого", – заявила нардеп.

"Можна сказати, що і я нічого не домоглася. Але я вибрала свій шлях для досягнення спільного з офіційною владою результату. Якщо бити в одну і ту ж мету з різних позицій, то це більш ефективно", - зазначила Савченко.

Політик також прокоментувала свою поїздку до Москви.

"Щодо поїздки в Росію. Для мене це гірше, ніж агресор, це країна-ворог. Я не можу сказати, що для мене ворог кожна російська людина, ні, але сама система, сама держава як імперія – це ворог", – підкреслила нардеп.

"Я поїхала туди, щоб показати нашим хлопцям, які там сидять, що шлях на свободу можливий, якщо я вільна, ви теж будете. Уявіть, Карпюк вже знав, що його закриють, що це його останній суд, що буде вирок і більше він не побачить нікого, і як важливо в такій ситуації побачити людей, які закричать: "Слава Україні! Героям слава!" і "Хлопці, тримайтеся!" – сказала Савченко.

"Якщо б я боялася втратити свою політичну репутацію, я б стала таким же звичайним політиком, як всі наші політики, такий же брудом, такою ж слабкою істотою, такою ж продажною. Я тому і залишаюся собою. Воскресіння героя буде обов'язково, тому що я доведу, що якщо шлях, який людина обирає, – правдивий, то він завжди виведе на світло. Я не продалася політикам: ані російським, ані українським. Хоча пропонували", – заявила нардеп.

До речі, Савченко зловили на тому, що вона не тримає слово.