ua en ru

"ЯНеБоюсьСказать": російське видання хоче привласнити хештег українського флешмобу

"ЯНеБоюсьСказать": російське видання хоче привласнити хештег українського флешмобу Фото: Я не боюся сказати - флешмоб (bykvu.com)

Українка-ініціатор розміщення в мережі постів про насильство обурена нахабством росіян, які фактично наживаються на чужій ідеї і людського болю

Російське видання "Ексмо" оголосило про реєстрацію торгової марки "#ЯНеБоюсьСказать", під якою в РФ випустять книгу з історіями людей, який взяв участь у флешмобі про насильство. Ініціатор акції і перша опублікувала під цим хештегом історію українка Анастасія Мельниченко обурена такою зухвалою крадіжкою.

"Nastya Melnychenko, придумала хештег і запустила флешмоб, дізналася про плани видавництва заробити на чужій ідеї і чужих трагедіях від журналістів, які звернулися до неї за коментарями", - написав у Facebook правозахисник Corneliu Eliade.

За його словами, після посту обурення акаунт Мельниченко був заблокований в соцмережі.

"Цікаво, історії видавництво теж планує брати з Facebook, не запитавши авторів? Принаймні, експропріація чужої ініціативи і чудова ідея її комерціалізації наводить на цю думку", - пише Eliade.

Російське видання підтвердило інформацію про реєстрацію торгової марки на хештег "#ЯНеБоюсьСказать".

"Ми дійсно вирішили запустити проект по слідах флешмобу, оскільки неоднозначність реакції людей на болючі визнання учасниць викликає подив. Для юридично грамотного використання впізнаваного хештега-символу в назві книги ми подали заявку в Роспатент. Ми висловлюємо надію на участь в підготовці книги ідейного ініціатора #яНеБоюсьСказать Анастасії Мельниченка", - заявили у видавництві.

В "Ексмо" стверджують, що всі історії будуть використовуватися з дозволу учасниць флешмобу.

Зазначимо, що флешбом #ЯНеБоюсьСказати став популярним спершу серед користувачів українського сегменту Facebook, після чого хештег перевели на інші мови, у тому числі російську. Під цим хештегом користувачки публікували трагічні історії насильства та сексуальних домагань, які їм довелося пережити.

До речі, після флешмобу "Я не боюся сказати" депутати вирішили прийняти закон про запобігання насильства.