ua en ru

Юрист порахувала, скільки насправді загинуло жінок від домашнього насильства в 2017 році

Юрист порахувала, скільки насправді загинуло жінок від домашнього насильства в 2017 році Фото: Лялька (Віталій Носач, РБК-Україна)

Домашнє насильство над жінками роблять не тільки чоловіки

Український юрист-криміналіст Ганна Маляр повідомила, що інформація про 600 жінок, загиблих в 2017 році від домашнього насильства – не відповідає дійсності. Про це Маляр написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Юрист стверджує, що насправді ця цифра значно завищена і загиблих від домашнього насильства не більше 200 чоловік.

Крім того, в це число входять не тільки жінки, але і значна кількість чоловіків.

Ганна Маляр повідомила, що витратила три дні на те, щоб перевірити інформацію, яку поширили ЗМІ напередодні Міжнародного жіночого дня. Для цього вона перевірила вироки за 2017 рік, які є в єдиному реєстрі та статистику сайту Генеральної прокуратури.

З урахуванням статистичної похибки, у юриста вийшла зовсім інша цифра – 278 осіб. З них лише 185 жінок загинули внаслідок сімейного насильства.

"Це добре видно за вироками судів - які у відкритому доступі. Таких вироків за 2017 було 1491. З них тільки 12,4% є жінками-жертвами домашнього насильства в розумінні Стамбульської конвенції. Тому що інші жертви-жінки не перебували з убивцею в сімейних відносинах. Таким чином, ми маємо 185 загиблих жінок-жертв сімейного насильства за вироками судів у 2017 році", - написала Маляр.

Юрист пояснила, що багато вироків, які були винесені в 2017 році не відносяться до злочинів, скоєних в аналогічний період, але практично всі дослідження, які проводяться на тему домашнього насильства, включають в себе цифру 12,4%.

"Так, не всі з цих вбивств і тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть, були здійснені в 2017 році і ці вироки включають злочини, вчинені раніше. Але для нас показова цифра - 12,4%. Такі цифри зустрічаються і в дослідженнях вітчизняних вчених. Жінки є жертвами насильницьких злочинів приблизно в 20% випадків, серед них приблизно 12-13% жертви саме домашнього насильства зі смертельним результатом", - пояснила юрист і зазначила, що загальна сума зареєстрованих вбивств і тяжких тілесних ушкоджень, які потягли за собою смерть в 2017 році – це 2246.

"Там ми бачимо такі цифри - 2246 за 2017 рік. Це 1633 умисних вбивства і 613 ТТП, що спричинили смерть.12,4% від цієї цифри 278. Тобто, близько 278 жінок загинули від дій осіб, з якими були в сімейних відносинах", - написала Маляр.

Як стверджує юрист, лише 69% від цих трагедій становлять вбивства, вчинені в сім'ї, колишніми чоловіками або співмешканцями. 31% - це злочини, вчинені дітьми.

Юрист порахувала, скільки насправді загинуло жінок від домашнього насильства в 2017 роціЮрист порахувала, скільки насправді загинуло жінок від домашнього насильства в 2017 році

Скріншот поста (facebook.com/Анна Маляр)

До речі, у РПЦ виправдали сексуальні домагання.