ua en ru

"Зачєєєм?!": нардеп показав майстер-клас по "кнопкодавству"

"Зачєєєм?!": нардеп показав майстер-клас по "кнопкодавству" Депутат-"кнопкодав" (фото: Палинчак Михайло / POOL / УНІАН)

Парламентарій відзначився досить дивним вчинком

Народний депутат України показав майстер-клас по "кнопкодавству" під час засідання Верховної Ради в п'ятницю, 17 листопада. Відповідне відео опубліковано в Twitter-акаунті громадського руху "Чесно".

Відзначимо, що в поле зору камер потрапив парламентарій Ярослав Москаленко, який очолює депутатську групу "Воля народу".

42-річний політик-"філантроп" свідомо порушив Конституцію України. При цьому дивує те, що Москаленко натиснув кнопку "утримався".

"Зачєєєм?!": нардеп показав майстер-клас по "кнопкодавству"

Скріншот поста (twitter.com/chesno_movement)

"Як правило, депутати кнопкодавлять у Верховній Раді за додаткові голоси "за". Тут приклад, коли нардеп від "Волі народу" Ярослав Москаленко кнопкодавив за "утримався". Зачєєєм?!" - йдеться у підписі до відео.

Відео з YouTube/NGO Centre UA

В коментарях до посту користувачі відзначили, що "звичка - друга натура".

Раніше за "кнопкодавством" під час голосування за законопроект №6538 у Верховній Раді журналісти зловили народного депутата Олега Ляшка.

На відео з зали засідання парламенту видно, що "головний радикал країни" проголосував двічі.

До речі, серед народних депутатів Ради восьмого скликання активісти нарахували 102 "кнопкодава".

Так, найбільшу кількість "кнопкодавів" у фракції партії БПП "Солідарність" - 31 депутат. За три роки вони вдалися до таких порушень 111 разів.

На другому місці в рейтингу політична партія "Народний фронт" - 23 її депутатів були помічені біля пультів для голосування інших депутатів 63 рази.

За кількістю депутатів-порушників на третьому місці партія "Відродження", 18 народних обранця якої "кнопкодавили" 76 разів.

"Зачєєєм?!": нардеп показав майстер-клас по "кнопкодавству"

Депутати-"кнопкодави" (фото: chesno.org)

З партії "Опозиційний блок" 12 депутатів порушили Конституцію 27 разів і опинилися на 4 місці антирейтингу.

В "Радикальній партії Олега Ляшка" виявлено 9 депутатів, які скоїли 26 випадків "кнопкодавства" і опинилися в рейтингу на 5 місці.

"Зачєєєм?!": нардеп показав майстер-клас по "кнопкодавству"

Депутати-"кнопкодави" (фото: chesno.org)

Шосту і сьому сходинку посіли нардепи з фракції "Воля народу" (6 порушників) та позафракційні депутати (3) - вони здійснили "кнопкодавство" по 9 разів.