ua en ru

На Закарпатті жителі села власноруч відремонтували дорогу

На Закарпатті жителі села власноруч відремонтували дорогу Фото: Дорога на Закарпатті

Гроші на ремонт збирали з кожного двору

Мешканці села Велика Доброня на Закарпатті довели, що можна побудувати якісні дороги самому. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

За словами місцевих жителів, дорога, яку вони капітально відремонтували власноруч минулого літа, сувору сніжну зиму пережила "на відмінно".

"Рік тому, озброївшись лопатами, граблями, кирками і міні-трактором самі побудували майже кілометр нової дороги, а це - дорожнє покриття шести сільських вулиць. Що ми самі могли робити - це засипати дорогу щебенем і бордюри зробити, а потім підвезли асфальт - і ми все самі зробили", - розповів житель Великої Доброні Барна Бак.

Гроші на дорогу люди збирали з кожного будинку - по 500 грн. Підрахували, що на кожні 100 м дорожнього покриття витратили не більше 50 тис. грн. Тоді як "Укравтодор" на капремонт вимагає 1 млн грн, тобто в 20 разів більше.

"Звичайно, вартість їх ремонтів і наших ремонтів різниться. У тому сенсі, що навантаження на дороги зовсім інші... Асфальт один і той же, але дорога ж бічна в селі. Там фури не їздять, нічого", - прокоментував начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович.

Мешканці села кажуть, що останній професійний ремонт шляху у них робили ще за часів СРСР. Зараз від тих робіт - яма на ямі. Тому подарунків від влади вони не чекають, а сподіваються тільки на стабільну погоду, щоб знову взятися за інструменти. У планах на цей рік - реконструкція ще семи вулиць.

На Закарпатті жителі села власноруч відремонтували дорогу

Фото: Жителі села самі відремонтували дорогу

Раніше в Бердянську пенсіонерка вирішила сама відремонтувати проїжджу магістраль.