У Запоріжжі відреставрували легендарну козацьку чайку (відео)

У Запоріжжі відреставрували легендарну козацьку чайку (відео)
Чайка (фото: facebook.com/Cossack-boat-Presviata-Pokrova)

На реставрацію у фахівців пішло більше 20 років

Реставратори Національного заповідника "Хортиця" завершили масштабні роботи з реконструкції старовинної козацької чайки. Про це йдеться у сюжеті телеканалу "Україна".

Наголошується, що корабель виявили археологи і підняли його з дна Дніпра в кінці минулого століття. На його реставрацію у фахівців пішло більше 20 років, так як судно довелося відновлювати буквально по дощечках.

Відео з YouTube/Сьогодні

Відомо, що ця чайка затонула майже 300 років тому, в 1738 році, після боїв козаків проти флотилії Османської імперії. На її борту знаходилися 4 гармати і могли розміщуватися до 50 бійців. Унікальна бригантина ще й тим, що в її проектуванні брав участь Петро I.

Чайка - безпалубний плоскодонний човен запорізьких козаків XVI-XVII століття, у вигляді величезної видовбаної колоди, по бортах обшитої дошками. Чайки були дуже швидкохідними і дозволяли здійснювати великі морські переходи.

"На морі жоден корабель, який би він не був великий і добре озброєний, не знаходиться в безпеці, якщо зустрінеться з чайками, особливо в тиху погоду. Козаки такі відважні, що не тільки при рівних силах, але й двадцятьма чайками не бояться тридцяти галер падишаха, як це видно щороку на ділі", - говорив про чайки домініканський абат Емілліо Дасколі з Кафи.

Раніше відомий український казкар зняв фільм про Чорного козака і страшне закляття.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся