ua en ru

"Невловимий нелегал": з України депортували запорізького кухаря

"Невловимий нелегал": з України депортували запорізького кухаря Фото: Депортація кухаря (Колаж РБК-Україна)

Іноземний громадянин категорично відмовлявся покинути Україну

Служба безпеки України спільно з Міграційною службою України провела операцію по депортації громадянина республіки Узбекистан. Про це пише gazeta.zp.ua.

Громадянин республіки Узбекистан приїхав в Україну 2 роки тому, восени 2015 року.

Одним з джерел його доходу стала робота кухарем в кіоску громадського харчування в Запорізькій області. Там він готував страви національної узбецької кухні. Однак, він влаштувався на роботу без офіційного оформлення.

Крім того, чоловік був професійним борцем на поясах "Алиш", що дало йому можливість отримати ще одне джерело доходу.

Через деякий час, громадянин Узбекистану запросив у Запоріжжі свого друга, якому розповів, що є прекрасна можливість заробити.

У березні 2016 року працівники Міграційної служби прийняли рішення щодо депортації іноземця в Узбекистан, але чоловік, дізнавшись про таке рішення, пообіцяв, що самостійно покине Україну.

Як виявилося пізніше, громадянин Узбекистану обдурив співробітників Міграційної служби. Він не покинув країну, а від чиновників став ховатися.

У грудні 2016 року його затримали і Запорізький суд прийняв рішення про поміщення в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, з подальшим примусовим видворенням з країни.

Перебуваючи в ПВПИ, громадянин республіки Узбекистан перешкоджав Міграційній службі оформляти документи на свою депортацію.

А в червні 2017 року, нелегальний іноземець повідомив, що на виконання постанови суду його не стосується і він відмовляється покидати Україну.

Крім того, він заявив, що у нього немає бажання і грошей виконувати постанову суду.

Міграційна служба України, що за державний рахунок, купила квиток додому іноземцю, а посольство Узбекистану допомогло оформити всі необхідні документи, але відправити чоловіка на батьківщину вони не змогли, так як узбек знову втік.

СБУ в Запорізькій області спільно з Міграційною службою України розробили план для депортації невловимого нелегала.

Громадянина республіки Узбекистан затримали і доставили в аеропорт Бориспіль, звідки 21 грудня він вирушив на батьківщину. В Україну чоловік не зможе потрапити найближчі 7 років, так як у нього заборона на в'їзд до 2024 року.

Його друга також видворили з України із забороною.

Нагадаємо, в Одесі іноземець хотів вивезти 2-річної дитини в Туреччину.