ru ua

"Занедбаний і закинутий": мережу шокував стан будинку автора легендарного "Щедрика" Леонтовича

"Занедбаний і закинутий": мережу шокував стан будинку автора легендарного "Щедрика" Леонтовича Фото: Щедрівники біля хати Леонтовича (Колаж РБК-Україна)

Хата великого композитора в селі Вінницької області майже зруйнована

У мережі показали, на що перетворився будинок відомого українського композитора Миколи Леонтовича, автора легендарного "Щедрика". Хата в невеликому селі у Вінницькій області майже перетворилася на руїну. Про це пише блогер Денис Казанський у Facebook.

"На новорічні свята після чергового прослухування "Щедрика" зайшла розмова про композитора Леонтовича, який є автором цієї відомої на весь світ колядки. Я навіть не знав, що він свого часу деякий період жив на Донбасі, у нинішньому Покровську", - зазначає Казанський.

"Занедбаний і закинутий": мережу шокував стан будинку автора легендарного "Щедрика" Леонтовича

Фото: Будинок Леонтовича (facebook.com/den.kazansky)

За його словами, один із найвидатніших українців недооцінений державою та співвітчизниками.

"Не пригадаю жодного пам'ятника, хоча відвідав майже усі українські обласні центри. Зацікавився, поліз у гугл і знайшов там таке. Виявляється, будинок Леонтовича у селі на Вінничині вже майже перетворився на руїну. Маленька хатинка, відремонтувати яку коштувало б для держави копійки, занедбана та закинута", - каже блогер.

Він також наводить сюжет "Фактів" за 2017 рік, в якому показали стан будинку Леонтовича.

Відео: Будинок Леонтовича у Вінницькій області (YouTube/Факти ICTV)

"Як же це по-нашому. У Києві збираємось встановити велетенський прапор за 50 млн, а знайти 500 тисяч на ремонт історичної спадщини не можемо. Пафос наше всьо", - із сарказмом каже Казанський.

Користувачі також виказують обурення таким ставленням до будинку великого українського митця.

"На Вінничині, де гроші у фонтани вкладають! Стидоба! Всі, хто виконує "Щедрик" як авторський гонорар на ремонт спрямувати", - вважає Ганна Балдіна.

"На пафос громадські гроші знаходяться, а на історію нема. Якщо тільки приватні кошти", - каже користувач під ніком Нестор Махно.

"Занедбаний і закинутий": мережу шокував стан будинку автора легендарного "Щедрика" Леонтовича

Скріншот поста акаунта (facebook.com/den.kazansky)

До речі, ONUKA привітала українців з Різдвом "Щедриком" Леонтовича (відео).