ru ua

Посухи і суховії: метеоролог розповіла, як погода вплине на врожай в Україні

Посухи і суховії: метеоролог розповіла, як погода вплине на врожай в Україні Фото pixabay.com

Також вона дала прогноз урожаю сільськогосподарських культур на цей рік

Начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко розповіла, як аномально спекотна весна вплине на врожай в Україні. Про це передає rian.com.ua.

За її словами, в Україні в найближчі роки очікується збільшення кількості посух і суховіїв, що може знизити врожайність сільгоспкультур. Через часті посухи країна може втратити близько третини орних земель. Адаменко закликає аграріїв вже зараз інвестувати в систему іригації, оскільки без зрошення земля буде непридатна для сільського господарства.

"В даний момент ґрунти інтенсивно втрачають вологу, тоді як степи активно поширюються на Північ зі швидкістю 100-150 км за 10 років. Так, кліматична зона північного степу вже досягла Черкаської і Полтавської області, тоді як у південному степу (Херсонська область) спостерігається опустелювання. За рівнем вологи в ґрунті південь Херсонщини вже наближається до пустелі Калахарі в Африці", - відкрила вражаючі факти метеоролог.

Тетяна розповіла, що західні області України завжди були сприятливими для сільського господарства з-за помірного клімату і високої вологості, проте в цьому році в регіоні спостерігається колосальна кількість суховіїв, температура на Тернопільщині була вище, ніж у Херсонській області, і це свідчить про мінливість клімату.

"Що стосується південних територій, то вже через 10-20 років вести тут сільське господарство буде неможливо без штучного поливу посівів. Відповідно систему зрошення полів потрібно розвивати вже зараз", - зазначила експерт.

Також вона дала прогноз урожаю сільськогосподарських культур на цей рік.

"З яровими не дуже добре вийшло, тому що у нас ще на початку квітня лежав сніг, коли треба було сіяти. А коли сніг зійшов, грунт дуже швидко висохла. Це сталося в дуже стислі терміни, тобто для ярих культур створені не дуже сприятливі умови. У другій половині травня температура понизиться по всій країні. Спочатку пройдуть невеликі дощі, але вони будуть неоднакові. Десь після 15-17 числа прийде циклон з вже нормальними дощами", - каже Адаменко.

Посухи і суховії: метеоролог розповіла, як погода вплине на врожай в Україні

Фото pixabay.com

Експерт додала, що потенціал врожаю озимих — на рівні вище середнього, а кількісний прогноз можна буде зробити тільки після 25 травня, коли мине критичний період озимих культур і буде сформований колос.

Посухи і суховії: метеоролог розповіла, як погода вплине на врожай в Україні

Фото pixabay.com

Начальник відділу агрометеорології зазначила, що високий урожай фруктів також розраховувати не варто, адже через сухого повітря дерева розквітли раніше часу, відповідно, буде менше запилення квітів.

Посухи і суховії: метеоролог розповіла, як погода вплине на врожай в Україні

Фото pixabay.com

Раніше повідомлялося, що метеоролог розповіла, як Україна може перетворитися на пустелю.

Як потрапити на гру фіналу Ліги чемпіонів 26 травня