ua en ru

Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)

Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото) Фото: facebook.com/nova.gorlivka

З'явилися наслідки розпорядження терористів прибрати насоси для відливу води з шахти

В окупованій Горлівці Донецької області в результаті відмови бойовиків так званої "ДНР" викачувати воду з шахти "Юний комунар" (Юнком), на якій в 1979 році стався ядерний вибух, висох місцевий ставок. Відповідні фото жахливих наслідків для екології Донбасу опубліковані на сторінці "Nova Gorlivka" в соцмережі Facebook.

"Перші наслідки відключення водовідвідних насосів на шахті "Юнком"..." – написав автор публікації.

Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)

Фото: Горлівка (facebook.com/nova.gorlivka)

Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)

Фото: Ставок (facebook.com/nova.gorlivka)

Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)

Фото: Горлівка (facebook.com/nova.gorlivka)

На знімках видно, що відключення насосів для відливу призвело до повного висихання ставку, у який викачувалися підземні води з шахти. Разом з ставком загинули всі рослини та живність, яка мешкала у водоймі.

Затоплення шахти "Юнком": в мережі показали екологічну ситуацію на Донбасі (фото)

Скріншот поста (facebook.com/nova.gorlivka)

Раніше перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що повне затоплення шахт на Донбасі може призвести до радіаційної катастрофи.

Геращенко зазначила, що сьогодні на Донбасі знаходиться 35 непрацюючих шахт, більшість з яких затоплені. Політик зазначила, що повне затоплення цих шахт, у тому числі шахти "Юнком", може призвести до радіаційної катастрофи, проте РФ відмовляється надавати доступ міжнародним фахівцям для проведення моніторингу та здійснення необхідних заходів з відкачування вод.

У квітні Україна втратила 11 захисників (відео: РБК-Україна)