ua en ru

"Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі"

"Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі" Колаж РБК-Україна

Культовий для росіян фільм не покажуть на "Первом канале"

В Росії "Первый канал" вперше за десять років не покаже напередодні Нового року, ввечері, 31 грудня, популярну радянську новорічну комедію Ельдара Рязанова "Іронія долі, або З легким паром". Про це повідомляють російські ЗМІ.

Одіозний політик, депутат Держдуми РФ, лідер партії ЛДПР Володимир Жириновський порадів такому випадку і заявив, що "Іронія долі" виховує культ пияцтва.

"Нарешті на Першому каналі не буде фільму "Іронія долі". Це фільм, який пропагує пияцтво! Ніхто ніколи в баню не ходить під Новий рік - вони всі закриті, ніхто так не п'є пиво з горілкою - це все придумав кінодраматург", - заявив Жириновський.

Спочатку увагу на відсутність фільму в ефірній сітці звернула телеоглядач Аріна Бородіна. Вона зазначила, що згідно анонсам телеканалів "Іронію долі" 31 грудня покаже в денний час телеканал "Росія-1".

"Згідно з архівом телепрограм на сайті "Першого", канал показував фільм кожне 31 грудня 2007 року. До цього фільм з'являвся у новорічну ніч в ефірах різних каналів – наприклад, в 1997 році в Москві його транслювали НТВ, ТВ Центр і ТВ-6", - зазначили у виданні "Сноб".

Прес-секретар Першого каналу Лариса Кримова припустила, що відмова від "Іронії" пов'язана з закінченням прав на показ.

"Це найвірогідніша причина, але більш точну інформацію я зараз дати не можу", – зазначила вона в інтерв'ю "Снобу".

Тим часом у мережі вже обговорюють інцидент.

Російський журналіст Олена Риковцева звернула увагу на заяву одіозного Жириновського.

"Жирик говорить, що він дуже задоволений, що "Іронію долі" викинули з Першого каналу. Він каже, що якщо "Іронія" спливе на інших каналах - вони її і звідти вичистять. Заборонять. Бо "Іронія долі" – це пропаганда пияцтва. Країна спивається, бо дивиться "Іронію". Ви думаєте, Жирик впав у маразм. Ні. Жирик завжди в тренді", - написала вона на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Ми зараз почуємо як ніколи багато депутатських і кандидатських ідей, одна іншої дебільніша. А все навіщо? Щоб кандидат N1 на цьому тлі здавався росіянам світочем розуму і розсудливості. Щоб не просто голосували, а серцем. Спаси і захисти нас від ідіота Жирика і дурнів-депутатів. Все для Путіна, все для перемоги. UPD. Пропоную заборонити "Кавказьку полонянку". Під слоганом "Вистачить поїти, Кавказ!" – зазначила Риковцева.

"Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі"

Скріншот поста (facebook.com/elena.rykovtseva)

Заступник гендиректора студії "Мосфільм" Світлана Пильова підтвердила що у них закінчився ліцензійний договір з Першим каналом, повідомляє "Говорит Москва".

"Цей фільм щорічно, незмінно просять всі телеканали. Всі без винятку були б раді його показати. Але ми все-таки віддаємо перевагу щодо цього фільму центральним каналам... особливих пріоритетів у нас немає. Тут не стільки комерційні речі грають роль. У нашому розумінні, це має бути один з центральних каналів. В наступному році це може бути, наприклад, знову Перший канал або ще якийсь", – заявила вона.

Сформовану ситуацію схвалив актор Андрій Мягков, який зіграв Євгена Лукашина.

"Те, що "Іронію долі" не будуть показувати, я тільки вітаю. Тому що треба мати почуття міри. Це фільм, який дійсно, може бути, і непоганий. Але його перетворили на посміховисько. Моя думка: не треба так часто нав'язувати глядачеві видовище", – сказав актор в інтерв'ю телеканалу "360".

Актриса Барбара Брильська, яка виконала роль Наді, розповіла, що в Польщі "Іронія долі" з Новим роком не пов'язана.

"У нас теж не завжди показують", – зазначила вона.

Артистка Валентина Тализіна, яка виконала у фільмі роль Валі, також прокоментувала інцидент.

"Ну, не покажуть - значить, не покажуть. Треба було колись зробити кінець", – сказала актриса.

"Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі""Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі""Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі""Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі""Жирик задоволений": у Росії вибухнув скандал через Новий рік без "Іронії долі"

Скріншот коментарів (facebook.com/elena.rykovtseva)

Раніше повідомлялося, що в Росії госпіталізували зірку "Іронії долі".

До речі, відомий радянський новорічний фільм повернули на екрани України.