ua en ru

"Жити хочеться, так помирати треба": журналіст розповів про "сильний дух старовини і цвілі" в Росії

"Жити хочеться, так помирати треба": журналіст розповів про "сильний дух старовини і цвілі" в Росії Фото: "Ватники" (УНІАН)

Причиною для роздумів стали кросворди онлайн

У Росії досі присутній сильний дух старовини і цвілі. Про це заявив журналіст Андрій Черніков на своїй сторінці в Facebook.

"Розгадуємо з тестем онлайн кросворди. Ми вже їх сотні вирішили, і більшість з них зроблені в Росії. І сьогодні я усвідомив, що їх укладачі з якоїсь незрозумілої причини воліють використовувати слова, яких уже давно немає у вживанні або які відносяться до періоду Пушкіна, Толстого, тобто в головах укладачів глибоко засіли застарілі знання, а нових практично немає. Наприклад, палиця для ходьби у них - це клюка. Хто зараз вживає це слово? Хто останній раз намагався купити в магазині клюку?"– написав він.

Журналіст зазначив, що найкраще ситуацію в РФ характеризує фраза "Жити хочеться, так помирати треба".

"Жити хочеться, так помирати треба": журналіст розповів про "сильний дух старовини і цвілі" в Росії

Скріншот поста (facebook.com/andrey.chernikov)

"Кілька років тому я побачив буквар Толстого, в якому одна з вправ з вивчення азбуки була така фраза: "Жити хочеться, так помирати треба". Ось прямо з дитинства має хотітися удавиться і здохнути. До чого це я? Нехай буде до того, що й через 100 років після Великої бла-бла революції в цій могутній країні є сильний дух старовини і цвілі. І Ленін такий молодий", - підсумував Черніков.

Раніше відомий професор пояснив, чому "ватник" відрізняється від "совка". Він також дав поради, як спілкуватися з такими людьми.