Жителі "Комфорт Таун" протестували проти забруднення навколишнього середовища заводом "Фанплит"
Акцію протесту супроводжували поліцейські
Сьогодні пройшла акція на підтримку "Чистого Повітря Києва". Більше 60-ти мешканців навколишніх районів заводу "Фанплит" вже в 4-й раз вийшли мирним протестом з вимогою перенести виробництва підприємства за межі міста, йдеться в повідомленні організаторів.
"Однозначно, все те, що відбувається і все те, що робиться з боку "Фанплита" - це незаконно й неправомірно. Сьогодні ми проводимо попереджувальну акцію, в якій будемо звертати увагу на ситуацію з незаконним підприємством "Фанплит", яке отруює навколишнє середовище, жителів районів. Керівництво міста, схоже, забуло, що відбувається. Вони забули про те, що є маленькі діти, вони забули про те, що є дорослі люди, які просто замучились жити з такими вихлопами", - такими словами супроводжувався перший етап акції - перекриття проїжджої частини на перехресті Харківського шосе та вул. Тепловозної.
Активісти з плакатами провели 15-хвилинний флешмоб з безперервним переходом дороги по пішохідному переходу, тим самим намагаючись звернути увагу влади на існуючу проблему забруднення.
Фото: Протест (з відкритих джерел)
"Перекриття дороги – це вимушена міра, тому що з минулої акції під Мінекології, з позаминулої під КМДА і мітингом під "Фанплитом" нічого не змінилося. Тобто у заводу арештовані всі рахунки, включаючи зарплатні, у нього є заборона на використання відходів власного виробництва, але це все порушується. 3, 4, 5 січня виробництво працювало так, що ми були змушені дітей вивозити звідси (з "Комфорт Тауну" - ред.). Це був взагалі пекло. Сьогодні мені було ніяково перед водіями, але влада нам дійсно не залишила виходу. Петиція про перенесення виробництва за межі міста була підписана 10 місяців тому, і набрала більше 10 тисяч підписів, а результатів немає. За законом повинна була бути створена міжвідомча комісія, яка почне цим займатися. Вона не створена", - розповіла Тетяна, житель "Комфорт Тауну".
Члени ініціативної групи відправили в Мінекології понад 400 листів зі скаргами на забруднення. Але відповідь приходила стандартною відпискою: "Завод не працює, у вас масові галюцинації".
Фото: Акція протесту (з відкритих джерел)
Після перекриття дороги, активісти перемістилися безпосередньо до воріт "Фанплита", де члени громадської організації "Стоп корупція", які допомагають у протесті мешканцям, які страждають від забруднення, приступили до спорудження наметового містечка. У підсумку був поставлений великий військовий намет і сцена, де міг виступити кожен бажаючий.
"Ця акція безстрокова. Мета цієї акції звернути увагу міської влади на цю проблему і призвести до її вирішення. Ми сподіваємося, що з допомогою законного протесту ми примусимо владу вирішити цю проблему. Тільки спільними зусиллями ми зможемо щось зробити", - сказав координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.
Громадський активіст Денис Шинкаренко прикував себе до огорожі заводу "Фанплит" в знак протесту проти діяльності підприємства. Таким чином активіст хоче привернути до проблеми отруєння жителів району увагу столичної влади. Цей протест викликав хвилю словесного обурення у присутніх за парканом працівників підприємства.
Фото: Протест (з відкритих джерел)
"Наша проблема набагато ширша. Це проблема не тільки "Комфорт Тауну". Навколо повно житла: Березняки, Позняки, на Харківському шосе повно будинків. До Дарницької площі долітають вихлопи заводу. Це реальна проблема всього району. Наша позиція, як жителів "Комфорт Тауну" не в тому, щоб закрити завод. Постійно на це скочується, що ми рейдери, що ми для "КАНа" відбиваємо територію заводу. Брехня це все. Наше завдання в тому. Ми хочемо, щоб місто прислухалося до нашої думки і з житлової частини міста прибрали смердюче, шкідливе виробництво за його межі. Другий варіант: організувати такі очисні споруди на цьому підприємстві, щоб воно перестало забруднювати повітря навколо себе. У розвинених країнах це є і це працює. Наука вже дійшла до цього. Але для цього необхідна чітка позиціях міської влади щодо цієї проблеми. А цього поки що немає", - висловив позицію активістів Сергій, житель "Комфорт Тауну".
Протягом усього часу акцію протестувальників супроводжували кілька десятків поліцейських. Біля самого заводу також перебував загін поліцейських в касках і бронежилетах. Проте їх допомога не знадобилася.
До речі, протестуючі блокували дорогу до пункту пропуску в Раві-Руській.