У Житомирі "випадково" розкопали древнє підземелля

У Житомирі "випадково" розкопали древнє підземелля
Фото: Підземелля (architector.ua)

Провал утворився під час реконструкції тротуарів у центральній частині міста на вулиці Великій Бердичівській

Під час дорожніх робіт будівельники розкопали підземний хід з цегли. Припускають, що це може бути підземний тунель або підвальне приміщення старовинного будинку, передає ТСН.

Люди впевнені, що на місці провалу можна знайти історичні артефакти, наприклад скарби барона де Шодуара, чий замок колись був неподалік

"Коли-то на тій стороні в 19 столітті знаходився дворянський будинок. А з цього боку знаходилося приміщення Бернардинського монастиря", - розповідає науковий співробітник відділу досліджень Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін.

Історики думають, що тут міг бути прохід від єзуїтського монастиря до дворянського дому або казначейству по той бік вулиці.

"Може і скарб бути, може бути і побутової підземний хід. Тому що у багатьох випадках купці об'єднували свої будинки і магазини підземними переходами. В одному з них було казначейство, казначейство намагалися обікрасти. Ця історія була відома, підкоп був, ну може і звідси", - припускає історик Георгій Мокрицький.

До речі, раніше на Кирилівській вулиці в Києві археологи знайшли стратегічну дорогу і митницю часів Київської Русі.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся