ua en ru

У Житомирі помер колишній в’язень концтаборів Францішек Бжезіцький

У Житомирі помер колишній в’язень концтаборів Францішек Бжезіцький Фото: Францішек Бжезіцький (z-p-u.org)

Бжезіцький був також одним із засновників та активних членів Житомирської обласної Спілки поляків в Україні

У Житомирі на 92 році життя помер Францішек Бжезіцький, засновник польської підпільної, антинацистської організації, що діяла під час Другої світової війни, в’язень німецьких концентраційних таборів та радянського ГУЛАГу. Про це повідомляє "Польське радіо".

Бжезіцький був також одним із засновників та активних членів Житомирської обласної Спілки поляків в Україні.

"Францішек Бжезіцький залишиться серед нас як Незламний Поляк, взірцем для наслідування для наших дітей та внуків", - написала голова Спілки Вікторія Лясковська-Щур.

Бжезіцький народився у польський родині в Житомирі у 1924 році. Його батька розстріляли під час Великого терору 1937-1938 років, а мати депортували до Сибіру.

"У віці 16 років, після німецької окупації Волині, спільно з колегами Бжезіцький заснував польську підпільну молодіжну антинацистську організацію. Через два роки німці заарештували його та вивезли до концентраційних таборів на терені Польщі і Чехії. Зокрема, Бжезіцький був полоненим таборів Gross Rosen та Майданек, де був членом табірної структури Армії Крайової, а також табору у чеському місті Літомержіце. Після його звільнення західними союзниками він не поїхав на Захід, а повернувся до Радянської України. Там його арештували та депортували до Сибіру", - повідомив портал zitomir.info.

Бжезіцький помер у п’ятницю, 4 серпня, поховали його у суботу в Житомирі. Похорон відбувся під супровід солдатів Збройних сил України.

Нагадаємо, що у Києві помер військовий, який пройшов три війни.