ua en ru

В Житомирській області люди покидають свої домівки через випари сусіднього заводу (відео)

В Житомирській області люди покидають свої домівки через випари сусіднього заводу (відео) Колаж РБК-Україна

Жителі села скаржаться, що через випари у них погіршується здоров'я

В Житомирській області жителі села змушені залишати свої будинки через "хімічну атаку" з сусіднього заводу. Про це передає "Сегодня".

Так, на завод приїжджають цистерни, з яких виділяються хмари білого диму, а після цього місцеві жителі скаржаться на болі в голові і в горлі, а також нудоту.

Місцеві жителі кажуть, що два роки тому в селі Скочище було 120 жителів, але через нестерпного смороду третина з них залишили свої будинки.

"У 16-му році поставили тут цистерни з аміаком. Це буквально 30 метрів від нашого будинку. Ось хмара, тоді тут не можна було втриматися", – зазначив один із жителів села.

Жителі села скаржаться, що через випари у них погіршується здоров'я. Особливо страждають діти.

"Початок у дітей, і у нас з чоловіком дерти в горлі. У дітей головні болі, була і нудота. Ми в такому відчаї", – розповіла місцева мешканка Ірина Бабич.

У минулому році прокуратура відкрила кримінальну справу, але поки що жодних результатів воно не дало, адже закрити підприємство без екологів не можна.

"Необхідна лабораторія, яка може виявити рівень забруднення, якщо він там є", – пояснив Валентин Фіногенов, прокурор Коростишівської місцевої прокуратури.

У 2017-му році державну екологічну інспекцію на територію не пустили, а силою зайти туди не мали права – тільки з поліцією.

"У нас була в плані ця перевірка. Але підприємство надало довідку про те, що вони не працюють", – розповіла Світлана Березенская, головний спеціаліст Державної екологічної інспекції в Житомирській області.

У свою чергу, жителі села кажуть, що вантажівки їздять регулярно. Журналісти, які побували на місці події кажуть, що сморід відчувається досі, а вже через кілька годин починаються болі в горлі.

Житель села Віталій - єдиний залишився жити на колишньому місці разом зі своєю родиною. За його словами, фірма навіть пропонувала йому гроші.

"Буквально половину від вартості нашого будинку", – розповів він.

У свою чергу, на самому підприємстві всі обіцяли пояснити по телефону, але так і не передзвонили.

Відео: Селяни скаржаться на хімічну атаку підприємства (youtube.com/)

Раніше повідомлялося, що в Дніпрі можуть заборонити використовувати поліетиленові пакети. Міська рада порекомендувала всім магазинам і продавцям відмовитися від шкідливих пакетів.

Хайп-таксі #23: чи готовий Київ до фіналу Ліги Чемпіонів