ua en ru

Журналіст пояснив, чому 22 січня - ключова дата в історії України

Журналіст пояснив, чому 22 січня - ключова дата в історії України Фото: Битва за ДАП

Бутусов згадав про День Соборності, розстріл Майдану, битвах за ДАП і Дебальцеве

Відомий український журналіст Юрій Бутусов визначив 22 січня ключовою датою в сучасній історії України, назвавши його Днем подвигу. Про це він написав у Facebook.

"В 1918-му в цей день було проголошено незалежність УНР. В 1919 - Українська народна республіка об'єдналася із Західноукраїнською народною республікою", - пише блогер.

Бутусов згадав про події на Майдані 22 січня 2014 року, коли на Грушевського "Беркут" відкрив вогонь по демонстрантах бойовими патронами.

"З ранку надійшло повідомлення про викрадення Ігоря Луценка, викрадення і загибелі Юрія Вербицького. Але люди не пішли з Грушевського, і найбільші відчайдухи продовжували протистояння. Загинули на місці Сергій Нигоян і Михайло Жизневский. Михайло Сеник отримав смертельні поранення і помер у госпіталі 25 січня. Але і після цих смертей Майдан не розбігся і не сховався. Кров'ю 22 січня, публічним розстрілом беззбройних в прямому ефірі, Янукович відрізав собі шлях назад. І відрізав шляхи тому тим, хто вийшов на Євромайдан", - пише журналіст.

Наступним ключовою подією через рік, в 2015-му, стала битва за ДАП.

"Поблизу Донецького аеропорту, в районі опорного пункту "Зеніт", воїни 25-ї повітряно-десантної бригади та зведеного загону Повітряних сил "Дикі качки" розгромили зведену ударну групу 1-ї мотострілецької бригади окупаційного армійського корпусу "ДНР". Ворогові помстилися за наших полеглих у новому терміналі", - каже блогер.

Згадав Бутусов і про страшну Дебальцевську операцію, яку початоло російське командування саме 22 січня.

"За планом російських генералів, удар наносився із східного фасадів Дебальцевської дуги, і до 25 січня оборона повинна була бути прорвана і українські війська оточені. Проте всі перші атаки 22 січня були відбиті, противник поніс важкі втрати,.Вперше в ході Дебальцевського битви воїнами 128-ї гірсько-піхотної і 17-ї танкової бригади були захоплені перший трофейний танк і БМП-1 російських найманців", - пише журналіст.

До речі, Маріуполь привітав Україну з Днем Соборності піснею "Океану Ельзи".