ua en ru

Журналіст пояснив, чому в Україні говорити російською стало небезпечно

Журналіст пояснив, чому в Україні говорити російською стало небезпечно Фото: Російська - мова ворожнечі (facebook.com/alex.ivanov.980)

"Російська мова давно і міцно асоціюється з авторами фрази "ми всю ніч довбали по Україні", а не з Достоєвським і Чеховим"

Російська влада завжди використовують формулювання "захист російськомовних", під яку потрапляє мало не все населення України та інших країн колишнього СРСР, для виправдання війни на Донбасі і анексії Криму.

Як написав у своєму блозі журналіст Роман Цимбалюк, так Кремль зробив використання російської мови в сусідніх країнах небезпечним - до його носіям можуть приїхати "захисники" руского міра" на танках.

"Можновладці Росії так захопилися "власною величчю", що самі перетворили численні російськомовні громади у світі в п'яту колону, в загрозу для країн, де вони проживають. Зараз війною загрожують вищі російські чиновники практично всім своїм сусідам, не приховуючи, що "захист співвітчизників", вони ж - "російськомовні", може стати приводом для вторгнення", - прокоментував журналіст вимоги МЗС Росії надати російській мові законодавчий статус у пострадянських країнах.

За його словами, історія останніх двох років показала, що "якщо і можна розділити громадян нашої країни на якісь вороже налаштовані групи, то точно вони не діляться на російськомовних і україномовних".

"Російськомовні громадяни України стріляють в російських окупантів точно так само, як і україномовні... А в Кремлі до сих пір роблять вигляд, що не розуміють, що російськомовний абсолютно не тотожне визначенню "проросійський", - додав Цимбалюк.

Журналіст нагадав, що Кремль продовжує оперувати словосполученням "південно-схід України", маючи на увазі, що в кількох південних і східних областях було прийнято рішення про регіональний статус російської.

"Згодом саме життя показала, що слідом за "статусним" російською мовою біля під'їзду може з'явитися російський комплекс "Бук", російська артилерія, російські танки та російські солдати (щоправда, деякі з них - з не зовсім, так би мовити, російськими особами)", - сказав Роман.

Також Цимбалюк наголосив, що в Україні досконало володіє українською та російською "будь-який мало-мальськи освічена людина".

"Але, так виходить, що говорити російською стало небезпечно - бо це він діє як червона ганчірка для бика на вбивць із сусідньої держави. Хотілося б, щоб володіння російською мовою стало гарантією того, що в тебе не будуть стріляти російські військові та інші адепти "руського світу", але поки - рівно навпаки: використання російської мови автоматично вішає на тебе мішень для російського солдата", - заявив він.

За його словами, російська мова вже давно і міцно асоціюється з авторами фрази "ми всю ніч довбали по Україні", а не з Достоєвським і Чеховим.

Раніше український журналіст навів шороху на московському радіо.