ua en ru

Журналіст пояснив, що змушує українців покидати країну

Журналіст пояснив, що змушує українців покидати країну Фото: Український паспорт

Все більше українців воліють жити і працювати в інших державах

Люди прагнуть виїхати з України, оскільки не бачать для себе перспектив. Про це написав журналіст Артур Оруджалієв на своїй сторінці в Facebook, який і сам нещодавно отримав американський паспорт.

"В Україні повітря просякнуте атмосферою еміграції. Виїхати хочуть мільйони", - заявив він.

Однією з причиною еміграції журналіст назвав фінансове питання.

"Їдуть за грошима. Їдуть, що ще гірше, не за ними, а не бачачи перспектив. Тільки в моєму оточенні останнім часом виїхали десятки люди. І практично всі вони добре заробляли. У цьому році точно поїдуть ще кілька. Класних. Та що там - офігенних", - написав він.

"Люди, яким розповідали, "та кому ви там потрібні", отримують візу для обдарованих людей в одній країні. В іншій їм дають податкові пільги. У третій влаштовують дітей в садок без черг і хабарів", - розповів Оруджалієв.

"В Естонії працює цілий напрямок по хантингу фахівців з України. Їм є що запропонувати. Вони проводять у Києві заходи, купують рекламу, замовляють PR-публікації в профільних ЗМІ. У той самий час в Україні - вводять податок на бездіяльність Фопів і планують прибрати спрощену систему оподаткування. Ту єдину, яка дозволяє в цій країні за 5 хвилин здати звітність і спати спокійно" ,- зазначив журналіст.

"Прогресивні держави давно зрозуміли, що найцінніший актив сьогодні - люди. У світі йде шалена війна за таланти. Конкуренція просто нереальна. Україна не те, що не намагається нікого залучити. Вона не намагається нікого утримати", – підсумував Оруджалієв.

Раніше Порошенко розповів, чому українці бідно живуть.