ua en ru

Журналіст приголомшив несподіваною підтримкою України в Чечні

Журналіст приголомшив несподіваною підтримкою України в Чечні Фото: Чеченці за Україну

Кореспондент, який приїхав до політв’язнів українців, розказав про інцидент у чеченській кав’ярню

Український журналіст Антон Наумлюк розповів про свою поїздку до Чечні, у Грозний, у справі політв’язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Його вразила підтримка від чеченців, яку вони виражають Україні у боротьбі із Росією. Про Наумлюк повідомив Gazeta.ua.

"У Грозному всі, з ким я спілкувався, говорили: не чеченці воюють, туди (на Донбас - ред.) кадирівці поїхали. А Кадиров - це не Чечня. Ми знаєм, що таке воювати з Росією. Ми схвалюємо і співчуваємо Україні. Якось зайшов у кав'ярню. Розмовляв про українські справи по телефону. Чеченці почули й увімкнули для мене українську музику", - відзначив він.

Наумлюк також нагадав, що українських політв’язнів звинуватили в тому, що в 2004-2005 роках брали участь у військових діях на стороні Ічкерії.

"Фантастична справа хоча б тому, що Карпюк і Клих ніколи не були в Чечні. Карпюк у свій час доїхав тільки до Абхазії. Так, в Чечні тоді були українці. Приїхали разом з Олександром Музичко (Сашко Білий, кординатор "Правого Сектору" у Західній Україні). Я говорив з чеченцями і їх досі там пам'ятають, добре відгукуються. Перший автомат Музичко відняв у полоненого лейтенанта. Потім той лейтенант запросив і Музичко, і українців, які його взяли в полон, до себе на весілля. Говорив, що до нього ставилися з повагою. Але в справі слідчий написав, що Карпюк і Клих різали на шматки полонених", - каже він.

До речі, стало відомо, скільки коштує приватний літак Кадирова.