ru ua

Журналіст запропонував запровадити в Україні новий державний вихідний

Журналіст запропонував запровадити в Україні новий державний вихідний Фото: Трагедія під Іловайськом забрала життя 255 українців (facebook.com/butusov.yuriy)

29 серпня має стати днем пам'яті загиблих у трагедії під Іловайськом

В Україні потрібно ввести новий державний вихідний. 29 серпня варто зробити Днем Героїзму та Жертовності, упевнений журналіст Юрій Бутусов, про що він написав на своїй сторінці в Facebook.

"29 серпня - День Героїзму і Жертовності. День, який має відзначати країна, яка знає справжню ціну своєї Незалежності. У 2017-му році Україна святкує чимало неробочих днів - Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня - свято Весни і Праці, 9 травня - День Перемоги у Другій світовій війні... Все це - потрібні багатьом дати. Хоча за багатьма з них йдуть суперечки. А ось про те, чи треба вшанувати пам'ять загиблих жодних суперечок не йде", - зазначив він.

alt

Скріншот поста (facebook.com/butusov.yuriy)

"29 серпня має стати Днем пам'яті полеглих героїв, вдень героїзму і жертовності народу України у війні за незалежність. У цей день загинуло 255 і пропало безвісти досі не менше 17 українських вояків", - додав журналіст.

Бутусов зазначив, що Іловайськ став важливою подією для України.

"Іловайськ - це важлива подія, адже коли все навколо бігли і була паніка, іловайська угрупування не зробила ні кроку без наказу командування. За наказом воювали в оточенні, за наказом поїхали в похідній колоні по зеленому коридору. Вони свій борг перед Батьківщиною виконали до кінця, вони віддали все, вони зібрали в кулак волю і дисципліновано виконували завдання, коли навколо все валилося, і малодушні бігли сотнями і тисячами", - пише Бутусов.

Журналіст додав, що жертовність українських героїв сколихнула світову спільноту так само, як і жертовність Небесної сотні.

alt

Скріншот поста (facebook.com/butusov.yuriy)

"Це день злочину Росії, день, коли українці відмовилися без бою скласти зброю перед окупантами, коли навіть у важкій ситуації наші війська пішли на прорив. І злочин російської армії важливо пам'ятати, Іловайський прорив - це символ вторгнення. Символ нашої боротьби, коли ціною страшних втрат гранатометами палили російські танки, коли йшли на кулемети і на бронетехніку, коли били ворога всім, що було в руках", - вважає журналіст.

"Вважаю, що це 29 серпня повинен бути не робочий день в країні - у нас достатньо державних свят, які можна скоротити. Потрібен день, коли люди повинні думати про ціну своєї свободи зараз, діти і дорослі повинні ходити на екскурсії і пізнавати історію, державні діячі повинні приділяти увагу і показувати приклад поваги до пам'яті загиблих Героїв... Тисячі людей не забудуть Іловайськ ніколи, як би його хто і чому не прагнув віддати забуттю. Війна триває", - підсумував Бутусов.

До речі, українські бійці назвали винних у "Иловайском котлі".