ua en ru

"Петля на шиї": журналіст розповів, як Путін хоче повторити трюк Сталіна

"Петля на шиї": журналіст розповів, як Путін хоче повторити трюк Сталіна Фото: Путін - адепт Сталіна (gcssi.org)

На думку Віталія Портникова, російський гарант хоче зробити Донбас зашморгом на українській шиї

Президент Росії Володимир Путін думає, що Україна не "переварить" Донбас. Про це розповів відомий журналіст і політолог Віталій Портников.

"Не треба заспокоювати себе ілюзіями, що з Донбасом буде все просто - варто лише вивести російські війська. Чи не буде. І з кожним роком буде все важче. Саме на це і розраховує Путін, який хоче повторити трюк Сталіна. Сталін хотів, щоб Донбас був петлею на українській шиї - і Путін цього хоче. Він упевнений, що Україна не "переварить" Донбас. А ми вважаємо, що не буде проблем - це ж наші громадяни", - написав він у своїй колонці на сайті "Эспрессо.TV".

Портников додав, що люди, які прийшли на похорони вбитого бойовика Мотороли - це звичайні мешканці міста.

"Багатьох з них ніхто не зганяв в оперний театр. Вони пішли туди, тому що підтримують Моторолу і таких, як він. Тому що хочуть, щоб Донецька область була частиною Росії, а точніше - Радянського Союзу. Щоб Україна не могла відбутися як європейська цивілізована держава. Щоб вона була колонією Росії. Вони хочуть жити в колонії, а не в незалежній країні", - вважає журналіст.

Також Портников наголосив, що Україні треба працювати з населенням Донецької та Луганської областей, а потім - і Криму.

"Ніякого "руского міра" на цій території не буде. Буде лише єдина Україна. Україна, в якій спільні надії і плани, спільні герої, спільні друзі і вороги. Площі та вулиці Донецька повинні носити імена "кіборгів", а не Мотороли", - резюмував він.

Раніше Портников сказав, що Путін почуває себе пацюком.