ua en ru

Журналісти розповіли, що більшість телефонних шахраїв телефонують з "ЛДНР"

Журналісти розповіли, що більшість телефонних шахраїв телефонують з "ЛДНР" Фото: Телефонні шахраї

Наглядачі в'язниць отримують 50% заробітку шахраїв

Телефонні шахраї, які "розводять" по телефону довірливих українців, дзвонять в основному з в'язниць на окупованій частині Донбасу. Про це заявив голова кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Якщо ми говоримо про телефонне шахрайство, то це психологія. Одній жінці зателефонував нібито її син, що він скоїв ДТП і йому потрібні гроші відкупитися. При цьому син спав у сусідній кімнаті. На матір цей дзвінок так подіяв, що вона забула про сплячого сина, пішла і перерахувала гроші злочинцям. І лише повернувшись додому, зрозуміла, що стала жертвою шахраїв. Зараз у нас працюють психологи, щоб зрозуміти причини такої поведінки і способи боротьби з нею", — сказав він.

"З телефонними шахрайствами ситуація взагалі вкрай складна. 90% дзвінків надходить від увязнених з колоній на підконтрольних територіях Донбасу. Ми документували випадки, коли контролери цих установ отримували 50% від суми заробітку телефонних шахраїв. Тому з поставками апаратів і величезної кількості сім-карт в місця позбавлення волі проблем не виникає", — додав Демедюк.

Також голова кіберполіції повідомив, що шахраї заробляють на кожній довірливій людині від 100 гривень на день.

Нагадаємо, у Києві спіймали шахраїв, які обкрадали банкомати.