ua ru

Журналісти дізналися, як бойовики шикують в "ДНР"

Журналісти дізналися, як бойовики шикують в "ДНР" Фото: Донецьк

Терористи навідуються в дорогі заклади, де влаштовують скандали

Поки Донецьк все більше поринає в убогість, а місцеві жителі розпродають всі речі, щоб хоч якось вижити, терористи в шубах ходять по бутіках та дорогим ресторанам, пише "Сегодня".

Одне з найпопулярніших місць в місті – ресторан-пивоварня недалеко від захопленої Донода, де люблять відпочивати як командири бойовиків, так і новоспечена "еліта" "ДНР". Потрапити на вихідні в заклад практично неможливо, якщо не забронювати столик заздалегідь. Та й повечеряти обійдеться занадто дорого: за порцію свинячої рульки з тушкованою капустою доведеться віддати 690 руб. (319 грн за курсом НБУ), ціна салату "Цезар" з креветками — 550 руб. (255 грн), а сібас на грилі обійдеться в 775 руб. (358 грн).

"Прості люди все менше заходять до нас. А ось представники "ДНР", навпаки, прут валом. Приїжджають на дорогих авто, з "дэнээровскими" номерами, обвішані флажочками Росії, замовляють американський бурбон або віскі, на худий кінець, коньяк. У них достатньо грошей, постійно замовляють, як вони кажуть, "цілу галявину" – м'ясо, салати. Середній їх рахунок може перевалити за 20 тис. руб. (8700 грн) за двох. Але не можна сказати, що це улюблені клієнти. Вони поводяться огидно, до офіціанток пристають, грубіянять. Своїм становищем хизуються. Буває, і з зброєю заходять, і демонстративно на стіл кладуть пістолет. І адже ми реально нічого не можемо зробити. Один раз ввічливо попросили їх заховати зброю або покинути заклад, бо вони відразу психувати і матюкатися почали. Ми подзвонили в "комендатуру", але ті не приїхали", - розповідає адміністратор одного з елітних закладів Олена.

В торгових центрах майже немає покупців. Місцевим жителям не по кишені купувати сукні та костюми з п'ятизначними цифрами на цінниках. У салонах краси майже така ж ситуація. Місцевих тут немає, зате є новоспечена "еліта".

"Наші клієнти – це нинішня "аристократія", як вони себе позиціонують. Дівчатка з банку, з "міністерств", дружини якихось командирів — у всякому разі, вони так кажуть. Видно, що багато чого для них в новинку, вони хочуть відразу і все, грошей не економлять. Дуже нагадує початок 90-х, коли донецькі дами викладали величезні суми, лише б "відтюнінгувати" себе по повній програмі", – каже Вікторія, працівниця одного з салонів.

Вона зазначає, що на вулицях все частіше можна побачити жінок на високих підборах і в міні-спідницях.

"Ці жінки не бояться, що треба буде кудись бігти або падати на землю від вибуху. Відчувають себе дуже впевнено, значить, не просто так", – запевняє адміністратор.

Тим часом вулиця роз'їжджають елітні автомобілі, за кермом яких сидять люди у військовій формі.

До речі, стало відомо, що окупанти заражають жителів Донецька гепатитом.