ua en ru

Гірка, сніг, радість: закарпатські ведмеді не впали в сплячку, але не сумують

Гірка, сніг, радість: закарпатські ведмеді не впали в сплячку, але не сумують Фото: Ведмеді (facebook.com/groups/synevyr)

Тварини радіють снігопаду

У Міжгірському районі Закарпатської області вже декілька днів як випав сніг. У національному парку "Синевир", де розташований притулок для реабілітації бурих ведмедів, тварини радіють снігопаду. Милі фото ведмедиків показала працівник Нацпарку Марина Шпилька на своїй сторінці в Facebook.

Гірка, сніг, радість: закарпатські ведмеді не впали в сплячку, але не сумують

Фото: Ведмеді (facebook.com/groups/synevyr)

На знімках видно, як тварини катаються на сніговій гірці і гуляють по засніженому лісу.

Гірка, сніг, радість: закарпатські ведмеді не впали в сплячку, але не сумують

Фото: Ведмеді (facebook.com/groups/synevyr)

Зоологи зазначають, що всупереч розповсюдженій думці, ведмеді в сплячку не впадають. Їхній стан правильніше назвати зимовим сном, тому що вони зберігають повну життєздатність, чутливість, у випадку небезпеки покидають барліг та, після блукань по лісу, займають новий. Однак звірі, що дрімають у барлозі, витрачають небагато енергії, існуючи винятково за рахунок накопиченого восени жиру. З нагуляної до зими кількості (до 180 кг) витрачається, в середньому, 80—90 кг. Зима для ведмедів тим більше важка, що їм важко ходити по глибокому снігу.

В деякі роки, через неврожай основних кормів, ведмеді не встигають восени достатньо вгодуватись, і взимку не залягають в сплячку. Через те вони стають бездомними "шатунами", і є дуже небезпечними для людини при зустрічі.

Тому вчені застерігають від близької зустрічі з такими "милими", на перший погляд, тваринами.

Національний природний парк "Синевир" – це природоохоронна науково-дослідна установа, що займається охороною, збереженням і вивченням унікального куточку Карпат – верхів'я Тереблянської долини Закарпаття.

Національний природний парк "Синевир" створено у 1989 році заради збереження, відтворення і ощадливого використання природних ресурсів, комплексів та об'єктів, які мають особливу наукову та естетичну цінність у межах різних висотних поясів південно-західних макросхилів Горган.

Нагадаємо, що в Білорусі на території колишнього села Рожава, евакуйованого після аварії на Чорнобильській АЕС, зафіксували появу рідкісного лісового кота. Цей вид вважався вимерлим. У Білорусі останнього лісового кота вбили взимку 1927 року.