ua en ru

Тритон проти зубра: в Україні почалося голосування за символ Карпат

Тритон проти зубра: в Україні почалося голосування за символ Карпат Голосування за символ Карпат (фото: прес-служба)

Всеукраїнський проект "Разом за природу" оголосив про старт народного голосування за символ Карпат

У списку претендентів на почесне звання – 10 жителів карпатських лісів. Переможець стане головним героєм мультфільмів і коміксів, а також мешканцем Моршинського парку скульптур.

Мета голосування – популяризувати рідкісні та зникаючі види тварин та привернути увагу до необхідності відновлення екосистеми мальовничих карпатських лісів.

"У список потрапили рідкісні тварини: ведмідь, саламандра плямиста, кіт лісовий, зубр, – каже Тетяна Карпюк, координатор екоосвіти Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF). – Наприклад, ведмедів на території українських Карпат залишилося близько 300. Саламандра, рись, зубр і кіт лісовий – види, внесені до Червоної книги України. До унікальних і рідкісних видів ми додали тварин, які зустрічаються найчастіше: їжака, вовка, борсука і білку-вивірку – їх самих або їхнє житло може побачити будь-який турист, який подорожує Карпатами".

На думку Карпюк, ці тварини дуже важливі для екосистеми: вовки – санітари лісу, борсуки – архітектори, які "будують" будинки для інших тварин, вивірки висаджують ліс – вони заготовляють запаси на зиму, заривають в землю горіхи і жолуді, які проростають на наступний рік.

"Але наш список був би неповним без унікальної амфібії – тритона карпатського, який є ендемічним видом – живе тільки в Карпатах", – додала вона.

Наголошується, що тварина-переможець отримає народне визнання і увійде в історію.

"В рамках проекту "Разом за природу" ми створили парк скульптур – Пейзажну алею у Моршині. В наступному році алею прикрасить скульптура обраного українцями символу Карпат, – каже співорганізатор проекту Марина Соловйова. – Це місце щороку відвідують тисячі туристів. У всіх буде можливість зробити пам'ятне фото з народним обранцем. Крім того, в планах запуск серії освітніх матеріалів, у яких символ Карпат буде пояснювати дітям, як дбати про ліс, розповідати історії про всіх жителів гір і вчити відповідально ставитися до природи".

Кожен українець може проголосувати за свого претендента на сайті ТСН.

Всесвітній фонд природи (WWF – World Wide Fund for Nature). Заснований у 1961 році, WWF є однією з найвідоміших і найефективніших міжнародних природоохоронних організацій, яка працює в більш ніж 120 країнах світу.

Всесвітній фонд природи в Україні працює в рамках Дунайсько-Карпатської програми і відновлює природу Дунайського та Карпатського регіонів ― двох з двохсот найцінніших і найбагатших екологічних регіонів у світі.

Нагадаємо, у мережі просять допомогти врятувати життя пораненого собаці.