Українці обрали "пухнастий" символ Карпат

Українці обрали "пухнастий" символ Карпат
Колаж РБК-Україна

Всеукраїнський проект "Разом за природу" оголосив переможця голосування

Рись стала символом Карпат, перемігши на всеукраїнському голосуванні. Тварина набрала більше 30% голосів, і тепер стане не тільки героїнею освітніх матеріалів для шкіл, коміксів і мультфільмів про збереження природи в Україні, але і отримає власну скульптуру в Моршинському парку.

Національне голосування за тварину-символ Карпат відбулося в рамках всеукраїнського еко-проекту "Разом за природу", передає прес-служба проекту.

До списку кандидатів увійшли десять тварин, більшість з яких занесені до Червоної книги України як вразливі, рідкісні або зникаючі. Зокрема, це бурий ведмідь, саламандра плямиста, зубр, кіт лісовий і євразійська рись, а також тритон карпатський, тварина-ендемік (тобто такий вид, який живе тільки в Карпатах).

За звання символу Карпат боролися і поширені, але не менш цінні тварини: вовк, карпатська білка, їжак білочеревий, борсук звичайний. Всього за тварин віддали більше 5 тисяч голосів.

"Завдяки голосуванню тисячі українців дізналися про рідкісні та зникаючі види тварин, які потребують захисту", – зазначила представник організаторів проекту Марина Соловйова.

"Їх життя виявилося під загрозою, у тому числі через скорочення площі лісів. Проект "Разом за природу" повертає тваринам дім – ми відновлюємо карпатські ліси і тільки в минулому році висадили понад 24 000 дерев. Збереження екосистеми Карпат – головна місія проекту, тому зараз ми разом із Всесвітнім фондом природи в Україні готуємо низку освітніх матеріалів для дітей – мультфільми і комікси, де рись стане головним героєм. Крім того, в наступному році скульптура символу Карпат прикрасить парк в Моршині", - розповіла вона.

За словами Соловйової, рись називають невловимим мисливцем. Сьогодні в Україні живуть близько 350 представників цього виду.

Українці обрали "пухнастий" символ Карпат

Скріншот поста (facebook.com/zapryrodu)

"Євразійська рись зовсім "не публічна" тварина і завдяки неперевершеному зору і слуху, а також нічним способом життя, вміло уникає контакту з людьми", – підкреслила координатор проекту, представник Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF) Ірина Миронова.

За даними вчених, у Карпатах залишилося близько 220-250 особин, а в Поліссі – до 80-100.

"Сподіваємося, що завдяки проекту ми зможемо пояснити українцям цінність цієї прекрасної тварини", - зазначила Миронова.

"Разом за природу" — всеукраїнський проект, ініційований за підтримки Всесвітнього фонду природи (WWF). Його діяльність спрямована на збереження, відновлення та примноження Карпатських лісів і природи України для нинішніх і майбутніх поколінь українців.

Раніше повідомлялося, що в Україні розпочалося голосування за символ Карпат.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся