ru ua

Олександр Педан розповів про здійснення дивної мрії

Олександр Педан розповів про здійснення дивної мрії Фото: Олександр Педан (instagram.com/pedanos)

Український шоумен поділився враженнями від подорожі у Прип'ять

Відомий український телеведучий, шоумен Олександр Педан відвідав Чорнобильську зону і назвав це здійсненням ще однієї дивною мрії. Про це він розповів на своїй сторінці в соцмережі Instagram, опублікувавши фотографії на тлі четвертого реактора і "чортового колеса".

"Ще одна дивна мрія здійснилася. Я дістався до Чорнобиля. За мною той самий зловісний 4-й реактор, який 26 квітня 1986 взірвав весь світ. Нині він виглядає, як якийсь сучасний завод, тому що французька компанія за гроші світової спільноти накрила дірявий "саркофаг" найбільшою пересувною (вище 100м) аркою в світі. Радіаційний фон прямо біля реактора складає 1,21 мікрозівертів за годину, допустима норма в звичайних умовах 0,30 МкЗв/год. Так, це в 4 рази більше, але навіть за годину з організмом нічого не станеться. Взагалі, перший і найстрашніший міф, який я для себе розбив, це те, що радіація в зоні може вбити. Я теж їхав в одязі, який збирався викинути після, але виявилося, що за цілий день в Зоні я отримав дозу опромінення 0,003 Зв, а це теж саме, що за добу в Києві, або 2-3 год в реактивному літаку!" – відзначив Педан.

altalt

Фото: Олександр Педан у Чорнобилі (instagram.com/pedanos)

"Я довбаний екстремал, і, чесно кажучи, крім можливості заглянути в минуле, чекав свою порцію адреналіну. І тут невдача "спіткала радянського спортсмена", - замість пульсації у скронях знайшов тишу і спокій. Це дуже дивне відчуття бачити, як природа з'їдає цивілізацію. Крізь асфальт на центральній площі ростуть дерева, будинки розвалюються, корозія роз'їдає метал. І в цей же час відновлюються цілі популяції диких тварин. Під час подорожі ми побачили: лисицю, стадо коней Пржевальського, змій, і навіть лосиху з лосеням", - додав він.

До речі, Олександр Педан кардинально змінив імідж.