ua en ru

День народження Тараса Шевченка: 9 сучасних пісень на слова великого Кобзаря

День народження Тараса Шевченка: 9 сучасних пісень на слова великого Кобзаря Колаж РБК-Україна

Styler зібрав для вас найкращі композиції на вірші, які актуальні і сьогодні

9 березня - день народження Тараса Шевченка - великого українського поета, художника, мислителя.

Для багатьох українців у всьому світі і сьогодні "Кобзар" є майже такою ж знаковою і дорогою серцю книгою, як і Біблія.

Навіть зараз нетлінна поезія Шевченка підтримує дух українських бійців, волонтерів на Донбасі, українців, які залишилися на окупованих територіях, і кожного громадянина, який пам'ятає вічну істину: "Борітеся - поборете!"

До речі, багато віршів Тараса Григоровича покладені на музику. Сьогодні Styler зібрав для вас топ-9 композицій, від яких мурашки біжать по шкірі, а душа рветься у височінь - до боротьби, до незалежності, до перемоги!

Тартак – Косар

За словами Олександра Положинського, до цього аудіотворів він і його команда йшли довго. Але в один прекрасний момент, майже спонтанно, з'явилася пісня "Косар". У цій композиції музикантам вдалося зберегти упізнаваний тартаківський стиль і текст Тараса Григоровича звучить тут цілком природно.

Відео з YouTube/TARTAK VIDEO

CHECHURA Project – Причинна

Музичний проект української співачки, автора пісень і відомої бандуристки Наталії Чечури 9 березня 2018 року презентував пісню на вірші "Причинна" і лайв-відео. Не часто почуєш Шевченка під бітбокс!

Відео з YouTube/MusicVideoUA

Мандри – Думи мої

Ось така візуалізація реггі-композиції на один з найвідоміших віршів Кобзаря. Вийшло душевно, але не сумно. Кліп, до речі, створений за мотивами живопису, малюнків, графіки і рукописів Тараса Григоровича.

Відео з YouTube/MusicVideoUA

Хочу ЩЕ! – Тополі

Учасники львівського гурту Хочу ЩЕ! довели, що Шевченко не має нічого спільного з так званою "шароварщиною", а його поезія ніколи не вийде з моди!

Сюжет кліпу "Тополя" демонструє сумну історію кохання, у якій дівчина відпустила свого коханого на війну, а він не повернувся з фронту...

Відео з YouTube/MusicVideoUA

Піккардійська Терція – Ой по горі роман цвіте

Відомо, що сам Шевченко любив співати, у нього був гарний голос. І коли один з учасників легендарної вокальної формації Андрій Капраль писав аранжування, то уявляв, як би "Ой по горі роман цвіте" міг заспівати сам Кобзар.

Коли слухаєш цей трек - відразу перед очима постає сад, шевченківський будинок, центральна Україна...

Відео з YouTube/Піккардійська Терція

Не змогли обійти стороною і таку версію цієї композиції у виконанні рок-групи Мотор'рола.

Пісня "Ой по горі роман цвіте" (SoundCloud/UA_Radio)

Оксана Муха – Якби з ким сісти хліба з'єднання їсти

Ось так Шевченко звучить у блюзі! Пісня "Якби з ким сісти хліба з'єднання їсти" є частиною масштабного культурно-мистецького проекту "Від Шевченка до Костенко".

За словами Оксани, саме тоді, коли вона почала співати ці життєві і дуже глибокі рядки у цьому стилі, зрозуміла, про що вірш.

"Бувають миті, коли і мені не вистачає тої рідної, безкорисної душі, з якої можна, як писав Шевченко, "сісти хліба з'їсти" і "не одуріть на самоті", - коментує співачка.

Відео з YouTube/MusicVideoUA

KOZAK SYSTEM – Гайдамацька

Пісня під назвою "Гайдамацька" на слова Кобзаря увійшла у перший альбом Івана Леня і компанії. Роки йдуть, а ця пісня завжди сприймається публікою "на ура" під час концертів KOZAK SYSTEM.

Пісня "Гайдамацька" (SoundCloud/kozaksystem)

Скрябін – Мені однаково...

Ще в 2001 році гурт "Скрябін" на чолі з Андрієм Кузьменко взяв участь у проекті "Кобзар. Нові Акценти".

Відео з YouTube/Таблоїд Волині

До речі, крім пісні "Мені однаково...", Андрій Кузьменко (вже, правда, сольно та акапельно) зачитав "Якось-то йдучи уночі...".

Відео з YouTube/Бандерівець

Мертвий Півень – Садок вишневий коло хати

Ще один трек, який увійшов у проект "Кобзар. Нові Акценти".

Вірш, який був покладений культовими львівськими рокерами на музику, всі знають з дитинства. Але "Мертвий Півень" зробили дуже круту і драйвову обробку ліричної поезії про ідилію сільського життя.

До речі, в цьому альбомі є ще одна пісня на слова Шевченка - "Реветастогне".

Відео з YouTube/gycel86