ru ua

"Повинні підкорятися загальним законам": відомий продюсер висловився про гастролі українців у РФ

"Повинні підкорятися загальним законам": відомий продюсер висловився про гастролі українців у РФ Фото: Юрій Нікітін (РБК-Україна)

За його словами, ситуація, яка склалася, жахлива

Відомий український продюсер Юрій Нікітін вважає, що для артистів існують такі ж закони, як і для всіх інших. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Гордон".

"Те, що відбувається між Україною і Росією, - жахливо. Однак це реальність, в якій ми всі зараз перебуваємо. Кожен свій вибір робить сам: що знімати, де грати, з ким взаємодіяти. Спочатку я пильно стежив за всім, що відбувається в політиці, але згодом прийшов висновку, що можна продовжувати нормально жити і розвиватися, тільки фокусуючись на собі, на своєму оточенні, на своїй справі, продовжуючи робити його добре", - зазначив продюсер.

Нікітін вважає, що ситуація залежить від позиції самого артиста.

"Думаю, творчість повинна залишатися над усім. Але багато чого залежить від позиції кожного конкретного артиста - це по-перше. А по-друге, проблема не була б такою гострою, якби вирішувалася перш на законодавчому рівні. Як питання з Кримом. Прийняли закон, який забороняє вести бізнес з кримськими компаніями, і всім все стало зрозуміло. Артисти в даному випадку - не виняток: виступив в Криму - порушив закон, відповідай", - сказав Нікітін.

"Чим робота музиканта відрізняється від роботи офіціанта, журналіста або водія, якщо дивитися на неї під цим кутом? Нічим. Артисти такі ж громадяни, як і всі інші, і повинні підкорятися загальним законам. А уряд повинен ці закони визначати і приймати - це його функція", - додав він.

Продюсер вважає, що в питанні з гастролями українських артистів панує повна плутанина.

"Що ж стосується гастролей українських артистів в Росії, позиція уряду точно не визначена, тому кожен трактує по-своєму, а в підсумку виходить плутанина. Ще мають місце факти, коли в Росії виступають багато наших артисти, але тільки деякі з них бойкотують", - сказав Юрій Нікітін.

До речі, відомий продюсер розповів, кому був вигідний скандал з Сердючкою на Євробачення 2007.