ua en ru

"Перегнули": Забужко виступила проти виключення "Собачого серця" зі шкільної програми

"Перегнули": Забужко виступила проти виключення "Собачого серця" зі шкільної програми Фото: Оксана Забужко (Сергій Старостенко)

Письменник побоюється, що у випускників складеться невиразне уявлення про світову літературу

Оксана Забужко, відома українська поетеса, письменник і публіцист, виступила проти ініціативи Міністерства освіти України, в якому вирішили виключити з програми старших класів твори "Собаче серце" письменника Михайла Булгакова та "Гранатовий браслет" Олександра Буніна.

У коментарі "Обозревателю" Забужко назвала таке рішення "перегином".

"Всі ці речі потрібно оцінювати винятково в контексті загальних змін, адже у нас був перекіс, коли випускники мали дуже невиразне уявлення про світовій літературі. Хоча виключення "Гранатового браслета", якщо він був в обов'язковому читанні – це явний перебір. Так і "Собаче серце" я б залишила. Не знаю, в якому об'ємі і скільки годин, але залишила б", - сказала письменник.

Забужко звернула увагу на проблеми зі складанням програм з літератури в українській освіті.

"А взагалі з усіма цими програмами і неподобством, яке твориться з нашою літературою в школі, потрібно було розбиратися ще 20 років тому, але ніхто цього не рухав. Це речі, які повинні робитися системно", - каже українська письменниця.

До речі, Зеленський опублікував фото в спідниці і вишиванці.